קירגיסטן

Home / Tour

טיולי ג'יפים בקירגיזסטן - 11 יום

רק מי שמכיר שטח ומסעות יבין שאת "זה" הוא עדיין לא ראה.. קירגיזסטן - חיים קיצוניים, עולם נכחד ומסעיר, ארץ נוודים קירגיזיים מסעירה ונהדרת - נהרות שוצפים, הרים גבוהים, יערות בשלל צבעים ועדרי סוסים דוהרים.. טיולי ג'יפים בקירגיזסטן במדינה ההררית השוכנת במרכז יבשת אסיה, נמצאת על "דרך המשי" ומציעה שילוב של מסלולים הרפתקניים לצד תרבות מיוחדת ונוודית, קירגיזסטן הייתה חלק מברית המועצות עד שזכתה לעצמאות בשנת 1991. בירתה של המדינה היא העיר בישקק, וחיים בה כ-5.6 מיליון תושבים, מרבית שטחה הררי,  פסגות ההרים שבה הם חלק מרכס ההימליה, הגבוה בהרי קירגיזסטן הוא ג'נגיש צ'וקוסו (7,349 מטרים מעל פני הים). בקירגיזסטן אגמים רבים , אחד מהם הוא אגם איסיק קול שהינו מהגדולים באסיה.

או שתשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

תכנית הטיול

המבנה המסורתי שמשמש את אוכלוסיית הנוודים בקירגיזסטן, הוא היורט. מבנה ארעי, או אוהל אם תרצו, שנבנה ממוטות עץ ועליהם יריעות של בד צמר עבה שמבודד את האוהל מסביבתו ומאפשר שמירה על החום.

יום 1 |

טיסה תל אביב - בישקק

טיסה ונחיתה בבישקק קירגיסטן, דרך אירופה - הגעה בשתיים לפנות בוקר ביום השני, א. בוקר קלה ומנוחה.

יום 2 |

בישקק

לאחר מנוחה בת מס' שעות נתחיל את ביקורנו בעיר Bishkek עיר הבירה של קירגיסטן, העיר יושבת בעמק Chui בצד הצפוני של Kyrgyz Ala-Too בטווח גובה של 700-900 מטר מעל פני הים, בישקק אחת הערים הגדולות במרכז אסיה והגדולה ביותר בקירגיסטן, אוכלוסיית העיר נעמדת במעל 800 אלף תושבים ורבת תרבויות, נבקר ב: כיכר המרכזית המרשימה, בכיכר הניצחון, נראה את פסל מנאס רכוב על סוסו – גיבור האפוס הלאומי העל-זמני, המגולל את מעלליו ומלחמותיו בקלמיקים. הוא הוביל לאיחוד השבטים הנוודים באזור, כדי למרוד בצבא הסיני ולהצטרף לצבאות של המוסלמים בקרב הגורלי שהתרחש במעבר Talas (במערב קירגיזסטאן של היום). האיחוד הזה הוביל למעשה להולדת העם הקירגיזי, נמשיך לביקור בבזר המיוחד בבישקק, לאחר מכן נחזור לבית המלון והתארגנות לקראת המסע המדהים שמתחיל מחר.

יום 3 |

מבישקק לקיזיל אוי

בבוקר זה נתחיל את מסענו בהתארגנות על גבי הג'יפים, ניסע מערבה דרך Kara-Balta (עיר תעשייתית מהתקופה הסובייטית) נעלה למעבר ההרים Tuz-Asuu- בגובה 3586 מטר, נגיע לעמק Sussamir - האל-דוראדו של ארץ הרועים, עמק עשיר ביופי טבעי ופראי - נסיעה מרתקת ועוצמתית, בסוף היום נגיע אל הכפר קיזיל אוי שם נצפה במשחקי סוסים קירגיזיים, במידה והזמן והכוח יאפשרו נצא למסלול רגלי קצר באזור, לינה בכפר קיזיל אוי בבתים פרטיים, מקלחות ושירותים משותפים.

יום 4 |

אגם סון קול

בבוקר לאחר שנפרד מהמארחים שלנו נצא להכיר את אורחות החיים תוך כידי משחק סוסים מרשים, לאחר מכן ניסע ונחצה את ערוץ העצים Karakeche לאורך נהר Kokomeren ומכרות הפחם, נגיע לאגם סון קול המוקף ברכס סון קול, בגובה 4042 מטר, ורכס מולדו טאו בגובה 3900 מטר, נצא לטיול רגלי בין אוהלי הנוודים. נאכל ארוחת ערב ונלון במלון היורטות שלנו - "מחנה נוודים קירגיזיים" בחוף האגם סון קול המדהים.

יום 5 |

מאגם סון קול לנארין

לאחר ארוחת בוקר מול החוף המדהים של האגם, נרכב על גבי סוסים ונהנה מאוירה קירגיזית אותנטית, ניפרד מאגם סון קול ניסע דרך מעבר ההרים huge 33 parrots pass נסיעה חוויתית וארוכה, נמשיך במסענו לקראת נארין, ארוחת ערב ולינה בבית מלון בנארין.

יום 6 |

מנארין לגבול הסיני ולאגם קל סו

יום שטח אמתי בו אנו נוסעים דרומה לכיוון הגבול הסיני – משיאי הטיול. מטרתנו היא להגיע לאגם גדול החבוי בין רכסי ההרים בשם קל סו Kel suu החבוי בינות הרי הקושאל טוו. האגם אורכו כ 9 ק"מ בגובה כ 3530 מטר. הדרך אליו רובה דרך שטח, כולל מעבר הרים בגובה 3800 מטר וחציית נהרות אתגרית ומרהיבה, לינה בחאן טנגרי ביורטות.

יום 7 |

רכס הטיאן שאן

בוקר המתחיל יום אתגרי מהטובים בטיול, אל לב הרי הטיאן שאן. בדרכנו נחצה את נהר אקי-נארין ואת מעבר ההרים המאתגר טוסור בגובה 3900 מטר! זהו ללא ספק אחד משיאי הטיול, ביום זה מסענו ייקח אותנו לאזור פראי במיוחד של מרכז הרי טיאן-שאן, נהרות, אגמים נחלים וקרחונים. בערב נגיע לבית הארחה משפחתי בטמגה.

יום 8 |

קניון שבעת השוורים והלב השבור ולקרקול

את הבוקר נתחיל בנסיעה מהנה לאורך אגם איסיקול (Issikul השני בגודלו בעולם. ניכנס אל קניון הפיות בהמשך נבקר בערוץ שבו משתרע אחו אלפיני מרשים ונכיר את משפחת מגדלי העיטים, אשר יאפשרו לנו לחזות בציד באמצעות עיטים, אשר אולפו על ידי בעליהם. נמשיך בנסיעה לאורך חופיו הדרומיים של איסיק קול לעבר ערוץ ג'טי אוגיז, ניתן לשלב טיול רגלי בקניון ג'טי אוגוז. ערוץ שבעת השוורים האדומים, יש המוסיפים "אילו שנשבר להם הלב".. נהנה מהיופי האלפיני של הערוץ ארוחת ערב ולינה בקרקול.

יום 9 |

מקרקול לאלטיין אראשאן

ארוחת בוקר ונצא לבקר ב Dungan Mosque וב Russian Cathedral Church שנבנתה ללא מסמר אחד, משם לאלטיין אראשאן, נעלה לטיולית שטח 4x4 וניסע אל עבר המעיינות החמים, טבילה במים החמים וארוחת צהריים נצא חזרה לקרקול. נתחיל בירידה לאורך נהר אראשאן, ביציאה מהערוץ נעבור ליד הכפר- אק-סו, נתארח לארוחת ערב אצל משפחה אוייגורית, לינה בקרקול.

יום 10 |

קרקול אגם איסי קול בישקק

בבקר נסע לכיוון אגם איסיק קול השוכן בגובה 1600 מטר, אגם איסיקול נחשב לפנינה הכחולה של מרכז אסיה, אורכו 180 ק"מ, רוחבו 50 ק"מ, עומקו 600 מטר ומימיו מליחים ויחסית חמימים, האגם מוקף מכל עבריו בשרשראות הרי טיאן-שאן, נסע לאורכו נטייל ברגל וברכב בין עמקי גריגוריבקה וסמיונבקה הירוקים ונמשיך לנסוע ל Bishkek דרך ערוץ Boom, נגיע ל Bishkek בערב, ארוחת פרידה במלון.

יום 11 |

בישקק - תל אביב

העברה לשדה התעופה וחזרה הביתה דרך אירופה.. עייפים אך מרוצים..

או שתשאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!נגישות