טיולי ג'יפים בחו"ל | Tagliyot 4×4

טרק ברכס המגון באטלס הגבוה – מרוקו

מחיר: 2795 $

טרק לפסגת הר המגון באטלס הגבוה במרוקו

נתחיל ב- 1800 מ' נגיע ל- 4068 מ'

טרק למקומות הנידחים והקסומים של מרוקו, הטרק יוצא במהלך עונת האביב, בו השלגים מפשירים בפסגות ההרים ויוצרים תבניות נוף ירוקות ויובלי נחלים שוצפי מים. ביקור בכפרים ברברים, שחיים את שלוות הרי האטלס ואינם רגילים במפגש עם זרים, הטרק מתרכז ברכס המגון ובקניון המגון האדיר עם הליכה בתוך הקניון. לבסוף נטייל ב- קסבות המרכזיות של מרוקו עד מרקש הלב הפועם של מרוקו על שווקיה

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית הטיול

חגיגת אביב קסומה בהרי האטלס, בהם השלגים מפשירים בפסגות ההרים ויוצרים תבניות נוף ירוקות ויובלי נחלים שוצפיי מים

יום 1

ת"א – טיסה לאירופה – טיסה למרוקו

טיסה למרוקו דרך אירופה, אחר הצהריים נגיע לקזבלנקה משם העברה למרקש סיור ערב במדינה העתיקה,נלך למקום הכי מוטרף במרוקו - כיכר ג'מע אל פנא, שהיא הכיכר המרכזית במרקש עם הופעות רחוב מרשימות, מגידי עתידות למיניהם קוסמים ושלל אטרקציות אנטרופולוגיות ייחודיות למרוקו. לינה במרקש.

יום 2

סיור רגלי במפלי אוזוד – לינה בכפר אגוטי (1,800 מ')

בבוקר ניסע לכיוון הרי האטלס, בדרך נעצור לסיור רגלי במפלי אוזוד - מפלים מרשימים הנופלים מגובה 120מ' ויוצרים סדרה של ברכות עמוקות, ברקע עצי זית אדירים שעל שם נקראים המפלים - אוזוד, נמשיך דרך עיירת המחוז אזילל, בדרך תלולה ומתפתלת אל עבר מרכז האטלס הגבוה אל הכפר אגוטי השוכן בפתחו של העמק הקסום – 'איט בוגמז'. נתמקם ללינה בבית מקומי בכפר אגוטי

יום 3

תחילת הטרק בואדי ארוס

נתחיל את הטרק בליווי צוות הפרדות בין שדות וכפרים ברברים קסומים, נכנס בין שכבות הסלע העומדות במקום בו פורץ אל העמק ואדי אסיף ארוס, נחצה את הכפר איט סעיד, ולאורך אפיקו של הואדי כשמעלינו מערות מגורים עתיקות שכנראה שימשו יהודים ברברים שחיו כאן בעבר, כעבור 6-7 שעות הליכה נתמקם ללינה באזור אזיב אימי נ-איקיס, בגובה 2,600 מ'.

יום 4

המישורים של טרקיד פלאטו

עליה בנוף מרשים אל טיזי אוסדרם (3005 מ' ), וירידה קלה אל טרקדיד פלאטו (2900 מ'), זהו עמק מישורי גבוהה, למרגלות פסגת המגון, עם כרי דשא יפים למרעה, אליהם מגיעים הנוודים של שבט איט אתה בתחילת הקיץ. כ-6 שעות הליכה. לינה בטיליביט נ-טרקדיד, למרגלות פסגת ג'בל מגון (3000 מ').

יום 5

פסגת ג'אבל מגון

עליה לפסגה השניה בגובהה באטלס הגבוה (והפחות מתויירת), לג'בל מגון (4068 מ' ), כ-5 שעות הליכה לפסגה, על קו הרכס של המגון כשברקע שלוגיות – שאריות מהחורף האחרון. מהפסגה תצפית נפלאה אל עברו השני של האטלס - הסהרה, ג'בל סע'רו, עמק הדרע, אל נוף קדומים פראי ועוצר נשימה. ירידה למקום הלינה באולילימת (2300 מ'), סה"כ יום ארוך של כ-11 שעות הליכה, אך מרהיב ביפיו.

יום 6

כפרי המגון

המשך ירידה עם הערוץ של ואדי אולילימט, בדרך נעצור לפיקניק בכרי הדשא של הואדי. קסבה קטנה מציינת את תחילתם של כפרי ואדי מגון (אסיף מגון), הנקראת טיע'רמת נ-איט חמיד, ואחריה מספר כפרים ציוריים הבנויים באבני המקום, כשהגדול בניהם הוא הכפר מורביטין. כפרים אלו מחוברים בשבילי פרדות בלבד אל השוק ה"קרוב" באיט בוגמז, מרחק של יום הליכה.

יום 7

הירידה לכיוון ספר המדבר

נמשיך לרדת לאורך אסיף מגון וכפריו, שדותיו ואנשיו המיוחדים, ובודאי נבחין בתסרוקת המייחדת את נשות המקום ודרכן המיוחדת לקשירת המטפחת לראשן. מכאן למעשה אנו יורדים לצדו השני של רכס האטלס הגבוה, לצד הפונה למדבר, והשפעתו תהיה מורגשת ככל שנוסיף לרדת לעברו. לאחר כ-8 שעות הליכה נעצור ללינה ליד הכפר.

יום 8

קניון המגון

נמשיך עם הנחל המוכר לנו, אך הכפרים ותושביהם נעלמים מענינו ביום זה בו אנו חודרים עם המגון אל תוככי סלעיו בקניון עמוק ומרשים. זהו יום יפהפה עם הרבה מים ומצוקים רמים עליהם תלויים עצי ערער פיסוליים. כאשר נפתחים שערי הקניון, והמצוקים קטנים ושבים להיות מדרונות מתונים יותר, שבים גם הכפרים. נעבור בכפר טיע'נימין ואת 8 שעות ההליכה נסיים בכפר אגורזקה.ר תרזות.

יום 9

עמק הורדים

נמשיך לעקוב אחר אסיף מגון באזור המתון שלו, שוב נפגוש בכפרים ושדותיהם. אזור זה של המגון מכונה גם 'עמק הורדים', ובודאי נריח את פריחת הורדים שבעונה זו נאספים עלי הכותרת שלהם לתעשיית בשמים, שמנים ומי ורדים . נעבור בכפר איע'רם אקדים, ולאחר הכפר בותע'ר נפרד מאסיף מגון ונעבור לעמק השכן מכוון צפון מזרח, הוא עמק הדאדס. נסיים את היום ואת הטיול הרגלי וניסע לאיזור קלעת מגונה ללינה בבית מלון מקומי.

יום 10

דרך שיפולי האטלס למרקש דרך הקסבות החשובות במרוקו

נשכים קום וניסע על שיפולי הרכס הדרומים של האטלס. נעבור בקסבת אמרדיל ומשם נמשיך לקסבת עיט בן האדו הקסבה הגדולה והמפורסמת ביותר בצפון אפריקה. במידה ויהיה זמן נבקר בקסבת טאלווית ומשם נמשיך בנסיעה למרקש ללינה.

יום 11

מרקש

נקדיש את היום לביקור סיום במרקש הלב הפועם של מרוקו על דוכניה , שווקיה ואתריה. נסתובב בסימטאות ובכיכר המרכזית של הג'אמא אל פנא עם שלל המופעים שבה, לינה מרקש.

יום 12

מרקש – קזבלנקה – אירופה – ת"א

נשלים את סיורנו במרקש ולקראת צהריים נעלה על הטיסה חזרה דרך אירופה לתל אביב. נחיתה בבוקר היום ה- 13.

המחיר כולל: 
לינה וכלכלה מלאה
תחבורה וצוות כמפורט.
טיסות בינלאומיות ת"א- אירופה – קזבלנקה , קזבלנקה – אירופה – ת"א
דמי טיפול ורישום. מסי נמל,
תשר לנותני שירותים מקומיים.
אשרה למרוקו
טלפון לוויני למהלך כל הטיול.
צוות מנהלות שטח + פרדות לנשיאת ציוד.
מדריך ישראלי מצוות תגליות
מדריך הרים מקומי.

המחיר אינו כולל: 
ביטוח אישי ומטען
שתייה בארוחות.
הוצאות אישיות.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.
תוספת ליחיד בחדר – 175$ בבית מלון במרקש + יחיד באוהל בטרק.

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150$ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילים, תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה, את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול

לינות: 
במרקש ובדאדס בתי מלון ברמת 3 *
(לפני הטרק במרקש , בדאדס לאחר הטרק בית מלון).
במהלך הטרק לינה בתנאי קמפינג – אוהלים, ובחלק מהמקומות בבקתות משותפות (במידה ויהיה מקום ) 

מזון: 
כל הארוחות במהלך הטרק + מים מינרלים במהלך הטרק.
צוות מטבח צמוד.
כלכלה מלאה במהלך כל הטרק,
במרקש – חצי פנסיון

תנאי הטיול: 
טרק משולב עם פרדות לנשיאת ציוד אישי וכללי בין כפרים אקזוטיים ונוף הרים מיוחד 

הסעות: 
מיניבוס ממוזג להעברות אל הטרק וממנו ומקזבלנקה למרקש.

משתתפים: 
12 – 20 מטיילים.
מדריך ישראלי.
מדריך הרים מקומי.
צוות מקומי של טבחים
פרדות לנשיאת ציוד אישי וכללי..

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים