טיולי ג'יפים בחו"ל | תגליות Tagliyot

"מסע Tagliyot" לנשים בסרביה

מחיר: 1950€

"מסע Tagliyot" לנשים טיולי ג'יפים בסרביה בנהיגה עצמית 8 ימים

"מסע Tagliyot" לנשים, חוויה ייחודית של 8 ימים בנהיגה עצמית בג'יפים אל עומק השטח - הרי הטרה והשמורות הדרום מערביות וגם נחצה את הגבול לבוסניה השכנה, חבל ארץ לא מוכר מפתיע ומלמד! עם המומחים לסרביה ולארצות הבלקן

טיולי ג'יפים בסרביה   "מסע Tagliyot"  במדינה בלקנית שחל מהמאה ה-7 התגוררו בה שבטים סלבים\סרבים,  נכבשה על ידי העות'מאנים. בין השנים 1817–1878הייתה סרביה לנסיכות אוטונומית באימפריה העות'מאנית. בשנת 1878 זכתה סרביה לעצמאות אך לאחר מלחמת העולם הראשונה הפכה לחלק ממדינה גדולה יותר שהורכבה מסרביה, קרואטיה וסלובניה שהחל משנת 1929 נקראה יוגוסלביה. טיולי ג'יפים בסרביה שהיא המדינה הבלקנית היפה והמעניינת ביותר באירופה – היא עברה תהפוכות, משטרים וכובשים שונים. רק לאחר שהכריזה על עצמאותה בשנת 2006, הצליחה סרביה לעצב את אישיותה ואת דרכה הרוחנית והפוליטית. טיולי ג'יפים בחו"ל ובסרביה במיוחד שהיא מדינה מרתקת ומסקרנת שנחשפה רק לאחרונה לציבור המטיילים הישראלי, הם חוויה מיוחדת בסל הטיולים בעולם.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית המסע

נשים אתן נוהגות בג'יפים, מטיילות ברגל, רוכבות על גבי סוסים, מתמודדות עם שייט נהרות-רפטינג, רוכבות על גבי אופני שטח, תחזרו בזמן עם רכבת עתיקה המטפסת להר, מתארחות בכפרים קטנים, מבשלות בשטח, טסות באומגה ארוכה, מתמודדות עם שייט נהרות-רפטינג פוגשות נופים פראיים, לנות בבתי הארחה אותנטיים, משתלבות בתרבות המקומית.. ונהנות מ"מסע תגליות" לנשים, מרתק ומעצים.

יום 1

תל אביב - בלגרד בטיסת ערב או בוקר

אתן נפגשות בשדה התעופה בן גוריון ועולות לטיסה לבלגרד בירת סרביה, העברה למלון, יציאה לסיור הכרות לילי עם העיר העתיקה והמרשימה, ביקור בכיכר הרפובליקה והמדרחוב התוסס והעמוס בתי קפה וצעירים, ארוחת ערב משובחת ברבע האומנים הציורי, לאחר מכן נחזור למלון להתארגנות לקראת יום מחר.

יום 2

בדרך לנהר הדרינה

יום שבו אתן נוסעות מבלגרד דרומה לכיוון הרי הטרה ונהר הדרינה, מתארגנות על גבי הג'יפים ויוצאות לדרך, ארוחת צהרים בבית משפחה מקומית בכפר סרבי אופייני, לאחר מכן נצא לנסיעת שטח ראשונה בטיול, עמה נגיע לנהר הדרינה בקטע המשמש כגבול גאוגרפי בין סרביה לבין בוסניה, לאחר מכן ניסע לאורך הנהר עד לעיירה באיינה בסטה עיירת המחוז באזור הטרה, ארוחת ערב ולינה בית מלון.

יום 3

נהר הדרינה ושמורת הרי הטרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא עם הג'יפים ונטפס בדרך יפיפיה להרי הטרה עד לתצפית Oslusa הצופה לעבר בוסניה ונהר הדרינה המתפתל מטה, זהו המקום בו נשתה קפה על האש ונטעם מהצ'ופרים שלנו וגם הדרכה מקיפה על היחסים בין המדינות סרביה-בוסניה, משם נגיע לתחילתו של מסלול רגלי קצר אך מרשים ביותר הצופה לעבר אגם פרוצ'ס - מראה מהיפים בשמורת הטרה, נחזור לג'יפים ונמשיך בנסיעת שטח מרהיבה ומפותלת לעבר כפר סרבי נידח ומבודד יאגוסטיצה, נכיר את אורח החיים האוטנטי, נתארגן על ארוחת צהרים באחד הבתים בכפר, לאחר מכן נצא למסלול רגלי לקצה המצוק ולתצפית לא שגרתית ומיוחדת לעבר הקניון הנסתר של נהר הדרינה, בהמשך ניסע דרך אגם פרוצץ נגיע בחזרה אל בית המלון שלנו.

יום 4

סרביה - בוסניה

ביום זה נכיר את הצד השני של המטבע בקונפליט הסרבי בוסני, נצא ונחצה את הגבול בין המדינות וניסע לאורך נהר הדרינה בצד הבוסני. מיד נחוש בהבדלים מהותיים המאפיינים מדינה איסלמית מכניסת אורחים ומיוחדת, ארוחת צהרים בשטח, אחר הצהרים נגיע לכפר לוקה שם נלון במוטל מקומי וצנוע.

יום 5

בוסניה - סרביה

אנחנו נשכים הבוקר בבוסניה, נצא מהכפר לוקה נרד לעבר נהר הדרינה והנוף המרשים שמלוה אותנו מאתמול, נגיע לעיר וישגראד. כשמטרתנו תצפית על הגשר המפורסם בבלקן "הגשר על נהר דרינה" בווישגראד שבמזרח בוסניה, נתייחס לספרו של זוכה פרס נובל איוו אנדריץ', "גשר הדרינה", העוסק בגשר זה. בשנת 2007 נוסף הגשר לרשימת אתרי המורשת העולמית של ארגון אונסק"ו, נמשיך לארוחת צהרים, לאחר מכן נחזור בחזרה לסרביה, ובסמוך למעבר הגבול נגיע לכפר מוקרה גורה, שם נעלה לרכבת ונצא לסיור בקו המפורסם 'שאראגן 8' שהוא קטע ממסילת הברזל שנסעה פעם מסרייבו לבלגרד, בסיום הסיור נגיע לבית המלון מיוחד של אמיר קוסטוריצה-כפר העץ, ארוחת ערב ולינה במלון מצ'בניק, בתוך הכפר.

יום 6

כפר העץ - ארץ הרועים - זלטיבור

נפרדים מכפר העץ - של אמיר קוסטוריצה ונצא ליום מיוחד עם אתגרי נהיגה ונסיעת שטח המטפסת לארץ הרועים - קטע נופי מהיפים בטיול, זו דרך נוף יפה העוברת בין כפרים ובקתות רועים "נטושות". הפסקה לארוחת צהרים בשטח על פסגת הר והמשך נסיעה מרתקת לכוון העיירה זלטיבור שבה נלון בימים הקרובים, זלטיבור עיר נופש ואתר סקי. לינה בזלטיבור

יום 7

זלטיבור, נהר האובץ - שייט, מיעוט מוסלמי, זלטיבור

דרומה לכוון אגם זלאטאר, והמשך לכוון שמורת סייניצה, נסיעת שטח מדהימה בין כפרים מוסלמים המעוטרים במסגדים מיוחדים, מפגש מרתק עם תושבי אחד הכפרים, נגיע לתצפית מדהימה מהיפות בבלקן על נהר האובץ, נרד בנסיעת שטח עד למעגן הסירות ושייט מרתק בקניון נהר האובץ שבו מקננים למעלה מ 100 זוגות נשרים, נרד מהסירה בגדה הדרומית ונטפס קלות לפתח מערת נטיפים מן היפות בעולם. נמשיך וניסע בדרכי שטח עם תצפיות על האגם המרהיב מזוויות שונות נשוב לזלטיבור ללינה.

יום 8

מפלי גוסטילז' - המוזיאון הפתוח - בלגרד

זהו היום האחרון.. נפרד מזלטיבור ונגיע למסלול רגלי נחמד במפלי גוסטליג' למשך שעה כולל קפה על האש בתצפית, לאחר מכן נמשיך בטיולנו לכיוון כפר עתיק המשמש כמוזיאון פתוח הממחיש את חיי הכפר כפי שהיו במאות הקודמות, במידה וישאר זמן נכנס גם למערת סטופינה המרשימה, נצא צפונה על הכביש עד לעיר המלכות טופולה שם נעצור לארוחת צהרים חגיגית ומסכמת, נעצור ביקב מקומי מרשים בו נטעם מהיין הסרבי המשובח נצא לסיור מודרך ביקב לאחר מכן נמשיך לבלגרד ולשדה התעופה, נפרד מן הג'יפים ומהצוות המקומי וטיסה הביתה.

המחיר כולל:
טיסות בינלאומיות כולל מיסים.
7 לילות בבתי מלון תיירות טובה ובתי הארחה אותנטיים בחדרים זוגיים עם מקלחות ושירותים צמודים.
כלכלה מלאה: מצהריים יום 1 ועד צהריים יום 8 ארוחות בוקר וערב במלונות, ארוחות צהרים במסעדות מקומיות, פיקניק או בתי מקומיים.
השכרת ג'יפים לפי 4 נשים בג'יפ.
מדריכה ישראלית מצוות תגליות
מלווה מצוות תגליות
חובשת או רופאה מצוות תגליות
צוות מנהלות של תגליות
מכונאי צמוד לכל המסלול
ג'יפ מדריכים + ג'יפ מנהלות + דלק לג'יפים.
תיק מפות ומידע לכל ג'יפ
חולצות כובעים צעיפים ודגלים של "מסע תגליות"
מים מינרלים בג'יפים במהלך הטיול
כניסות לאתרים עפ"י התוכנית
טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט המדריכה הישראלית 

המחיר אינו כולל:
הוצאות בעלות אופי אישי. 
ביטוחים אישיים וביטוח ביטול השתתפות עצמית
ארוחות מעבר לכלול בתוכנית הטיול.
טיפ לצוות המדריכים הישראלי והמקומי.
תוספת קיץ וחגים 70 יורו.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול

הערות:
על ההנשים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג, רק נהגות מעל גיל 25 מורשות לנהוג בג'יפ.
תגליות לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.
התוכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומיסי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה. במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים.
 ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריכה בשטח לטובת המטיילות והתנהלות המסע.
הג'יפים המשמשים את מסעות השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות,  ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילות לבין  חברת ההשכרה המקומית
הרכבים הינם מסוג טיוטה 4 ראנר, לנד רובר דיסקברי, מיצובישי פאג'רו או דומה.
תגליות אינה מתחייבת שתהיה אחידות בין הרכבים וייתכן מצב שבו בשיירה יהיו רכבים מסוגים שונים.
על הנהגות במסע חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה בסרביה ולפי הוראות המדריכה בשטח. במידה שמטיילות לא יפעלו לפי נהלים אלו, תגליות שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטיילות לנהוג את הרכב במהלך הטיול.
במסע ג'יפים לסרביה, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.
חובה להרחיב את הביטוח ולרכוש ביטוח ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזקים בג'יפים. 
תגליות אינה אחראית לנזקי גוף ורכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מן השימוש והנהיגה ברכבים השכורים הנ"ל.

כנסו: לכל השאלות והתשובות

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים