טיולי ג'יפים בחו"ל | תגליות Tagliyot

"מסע Tagliyot" לנשים טיולי ג'יפים במרוקו

מחיר: 3275$

מסע Tagliyot לנשים טיולי ג'יפים במרוקו בנהיגה עצמית 8 ימים

המסע מתאים לכל אישה באשר היא.. החל מגיל 24 ועד בכלל.. בלי מבחני כניסה וגיבושים - כל אחת יכולה.. מחייב אישור רפואי המאשר יציאה למסע.. האישור הוא חלק חשוב בשיקול הדעת לאישור המועמדת למסע, צוות המסע כולל רופאה.

"מסע Tagliyot" לנשים – חוויה ייחודית של 8 ימים בנהיגה עצמית בג'יפים אל עומק השטח של הרי האטלס ולמדבר הסהרה בשילוב העיר המדהימה מרקש, חבל ארץ לא מוכר מפתיע ומלמד! "מסע תגליות" במרוקו – הרפתקה בכל מקום בו תדרך כף רגליכן.. 
מרוקו נחה בשלווה מלכותית על חופי האוקיינוס האטלנטי, חלק מחופיה נושק לגלי הים התיכון, שליש משטחה מדבריות הסהרה, ולאורכה שלוש רכסי הרים גבוהים – הרי האטלס, מקומות שרק בטיולי ג'יפים ניתן להבין את העצמה שלהם.
מרוקו משום מה נתפסת כארץ המדבר השומם אבל אזור ההרים הוא גן עדן של ירוק מפלי מים ושדות פורחים, והשווקים נראים בכל מקום, שוקקי חיים צבעוניים ותגרניים, בעיקר בערים הגדולות..
חוב קטן לנו לעולי מרוקו שעלו לארץ לפני שנים רבות, תמיד הם היו מספרים בגעגועים על יופייה של מרוקו, על תושביה הלבביים ואנו הצברים נהגנו בביטול. כיום, לאחר"מסע Tagliyot" אתן תבינו, הם לא טעו זו ארץ מדהימה ותושביה נפלאים.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית המסע

יום 1

תל אביב – קזבלנקה\מרקש

בנות הקבוצה נפגשות בשדה התעופה בן גוריון ולאחר טקס פתיחה קצר, מתארגנות לטיסת בוקר דרך אירופה למרוקו. נחיתה בקזבלנקה\מרקש. לקראת צהריים נסיעה למרכז העיר מרקש וכיכר גמע אל פנה, בהתאם לזמן נצא לסיור הכרות עם האתרים והשווקים מהיפים בעולם, לינה במרקש.

יום 2

מרקש - ווארזאזאת - ג'יפים

נצא עם הג'יפים לנסיעה דרך מעבר הרים גבוה - מעבר הטיצ'קה בגובה 2300מ', משם נרד לארמון\קסבה בטילווט של פאשה גלוואי. נבקר בארמון ונעצור לארוחת צהריים בחאן הצמוד אליו. משם נמשיך ונעלה בנופים המרהיבים, נמשיך דרך הרי האטלס הגבוה עד לקסבת אייט בן חדו, שהיא כנראה הקסבה המפורסמת ביותר במרוקו וששימשה אתר צילום לסרטים רבים כמו גלדיאטור, לורנס איש ערב, משחקי הכס ועוד. הקסבה היא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, נערוך בה סיור מקיף של שעה וחצי בין הסמטאות והשוק המקומי. מהקסבה נעלה לאורך ציר השיירות שחוצה את האטלס, נכנס לואדי אונילה הוא נחל ההרדופים שייקח אותנו אל לב ליבו של רכס האטלס הגבוה נמשיך לעיר וארזזאזאת - עיר הסרטים, לינה בווארזאזאת.

יום 3

ווארזאזאת - דאדאס - ג'יפים

נצא מווארזאזאת אל נופי הפרא של עמק הדרע ונהר הדאדס בדרך אלף הקסבות, נבקר בכפר קלעת מגונה נמשיך עם הג׳יפים שלנו, נעבור דרך כפרי ברברים ונרד לקניון הדאדס שנחשב לאחד היפים במרוקו. נעצור לתצפית המפורסמת מעל "הסרפנטינות" נרד לקניון ונצא להליכת אחר הצהריים בין נופי אבן חול מרשימים. נמשיך בנסיעה לאורך הקניון ונעצור שוב פעם לקראת שקיעה לצילום של תצורות הסלע והקסבות. לינה בדאדס במלון מקסים .

יום 4

קניון הטודרה - טנריר - ג'יפים

נצא מקניון הדאדאס דרך נוף הרים מרהיבים, נסיעה אל Msemrir דרך כמה כפרים ברברים הדרך מאתגרת מאוד והנוף הררי נהדר, לעתים קרובות ניסע דרך נהרות יבשים, סלעיים, נחצה מעבר הרים בגובה 2700מ' אשר מוביל אותנו אל טמטושט. אפשרות של הליכה של 1-2 שעות, ולאחר מכן נגיע אל קניון הטודרה המרשים, צוקים מרהיבים לאוהבי טיפוס ,כפרים ברברים מבוצרים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך לטנריר ללינה.

יום 5

מהנופים הפראים של ג'בל סהרו ועד לגבול הסהרה- ג'יפים

היום נחווה שינוי דרמטי בנוף מהרי האטלס הנשאים דרך ג'בל סהרו הפראי ומשם לעמק הדרע'- עמק מיליון הדקלים. נצא מוקדם בבוקר ונחצה את העמק הנרחב שבין רכס האטלס לרכס האנטי אטלס. נכנס לדרך ג'יפים בין בוסתנים וכפרי אבן יחודיים לאזור. נעלה בדרך אתגרית לרכס סהרו המאופיין בנופי גרניט. נגיע למעבר ההרים טיזין טאזארת (tizi n tazazert) בגובה של 2300 מטרים. משם נרד בדרך ג'יפים מרהיבה בנופי "אריזונה" נעצור באתר באב אן עלי שבו מסורת ייחודית. משם נמשיך בין בוסתנים לכפר נקוב שרובו ככולו בנוי מבתי בוץ. נעלה על הכביש שמוביל לעמק הדרע' ואם הזמן יאפשר נעלה על דרך ג'יפים בין הדקלים לבין נחל הדרע', אזור זה ידוע בקהילות היהודיות – ברבריות שהיו בו עד אמצע המאה שעברה. לקראת ערב נגיע לעיר זגורה (ZGORA) ממנה יצאו שיירות הגמלים לטימבוקטו דרך הסהרה במסע שהיה לוקח 52 יום.

יום 6

אל לב הסהרה- ג'יפים

את היום נתחיל בנסיעה לאורך ציר שיירות הגמלים לכפר טאמגורט (Tamegroute) בו נמצאת מדרסה עתיקה, קסבה שהיא למעשה עיר תת קרקעית ומפעל קרמיקה. לאחר הביקור נמשיך לעיירה מחמיד שהיא השער לסהרה, נעצור לארוחת צהריים במסעדה מקומית ונכנס לשטח בציר הראלי- פריס דאקר. זה יהיה הזמן לנהיגת שטח בין דיונות, מישורי חמדות ונאות מדבר, נעצור בנאת מדבר ציורית לקפה של אחר הצהריים, ומשם הישר לדיונה הגדולה –שגגה. נעלה ברגל לקראת שקיעה לראש הדיונה, שם יחכה לנו נוף בלתי נשכח של ים החולות האינסופי הגדול העולם. ללא ספק סיום מרהיב ליום מרתק. לינה למרגלות הדיונה במאהל טוארגי, ארוחה ברברית סביב המדורה תחת כיפת השמיים.

יום 7

אל האטלס הגבוה – מרקש - ג'יפים

את הבוקר הזה נתחיל בזגורה, נצא ממנה בדרך מתפתלת צפונה תוך חציית עמק הדרע המרשים, משם נמשיך עד לאזור הכפר אגדז והבתים האדומים, משם נצא לאחר ארוחת צהרים לנסיעה מרתקת עד למרקש העיר האדומה, בערב נבלה בכיכיר המפורסמת ג'מע אל פנה, הכיכר המרכזית של המדינה של מרקש והלב הפועם של העיר, יש הרבה יותר משוק ססגוני. זהו קרקס ספונטני, צבעוני, קסום ואקזוטי, שנראה כאילו נלקח היישר מסיפורי אלף לילה ולילה

יום 8

מרקש - הביתה

יום זה יתנהל בהתאם ללוז הטיסות, נבקר בכיכר המרכזית "גמע אל פנע" כאן מתקבצים במשך היום רוכלים שונים, מאלפי נחשים, קוסמים, קוראות בקפה ובקלפים, מספרי סיפורים ולהטוטנים. נבקר בבזאר העצום ונראה את סמלה של העיר מסגד הכותוביה, נבקר בגני מנארה, אשר בגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה ונסיים שוב בכיכר הגדולה ג'מע אל פנע, נחגוג את סיום הטיול בארוחה בעיר. טיסה הביתה.

הערות:
על הנשים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג, רק נהגות מעל גיל 25 מורשות לנהוג 
תגליות לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.
התוכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומיסי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה. במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים. ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריכה בשטח לטובת המטיילות והתנהלות המסע.
הג'יפים המשמשים את מסעות השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות,  ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילות לבין  חברת ההשכרה המקומית.

כנסו לכל השאלת והתשובות

לתשומת ליבכן..
אתן נוהגות בג'יפים, מטיילות בקסבות, רוכבות על גבי פרדות, מתמודדות עם הדיונות של הסהרה, רוכבות על גבי אופני שטח, מתארחות בכפרים ברברים ובמאהלים טוארגיים, מבשלות בשטח, מטיילות בשווקים מהיפים בעולם, פוגשות נופים פראיים, לנות בבתי הארחה אותנטיים, משתלבות בתרבות הסהרונית.. ונהנות מ"מסע Tagliyot" לנשים, מרתק ומעצים.

המחיר כולל:
טיסה בינלאומית מת"א דרך אירופה קזבלנקה\מרקש ולת"א.
ויזה למרוקו
כלכלה מלאה מערב יום 1 ועד בוקר יום 8 
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, פרט לשגגה בה נלון באוהלים בתנאים טובים.
השכרת ג'יפים לימי נהיגה עצמית בג'יפים לפי 4 נוסעות בג'יפ.
דלק לג'יפים.
מכשירי קשר בכל ג'יפ.
העברות ואוטובוס צמוד לפי התוכנית באוטובוס תיירים נוח.
דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.
דמי רישום בסך 150$ אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול.
מדריכה ישראלית מצוות תגליות
מלווה מצוות תגליות
חובשת\רופאה מצוות תגליות
צוות מנהלות של תגליות
מכונאי צמוד לכל המסלול
ג'יפ מדריכים + ג'יפ מנהלות
תיק מפות ומידע לכל ג'יפ
חולצות דגלים ומדבקות של "מסע Tagliyot"
מים מינרלים בג'יפים במהלך הטיול
כניסות לאתרים עפ"י התוכנית
טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט המדריכה הישראלית 

המחיר אינו כולל:
ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות
ביטוח ביטול השתתפות עצמית
תוספת טיסה בחודשי שיא וחגים ( 75$ ביולי אוגוסט וחגים)
ארוחות שאינן כלולות
הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד').
תשר לצוות ההדרכה.

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150$ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילות.
את יתרת התשלום ניתן לשלם עד 30 יום לפני המועד ב 3 תשלומים ללא ריבית, אפשרות שנייה עד 10 תשלומים שווים בקרדיט.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול

מנהלות:
רכבי 4X4 מחברת השכרה במרוקו מסוג פג'רו או דומה. הרכבים הם רכבי שטח במצב אחזקה טוב. הטיול ע"ב 4 מטיילות ברכב, כולל דלק, ללא הגבלת ק"מ,   מכשיר קשר בכל רכב.
תגליות אינה מתחייבת שתהיה אחידות בין הרכבים וייתכן מצב שבו בשיירה יהיו רכבים מסוגים שונים.
על הנהגות במסע חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה במרוקו ולפי הוראות המדריכה בשטח. 
במסע ג'יפים במרוקו, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.
חובה להרחיב את הביטוח ולרכוש ביטוח ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזקים בג'יפים. 
תגליות אינה אחראית לנזקי גוף ורכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מן השימוש והנהיגה ברכבים השכורים הנ"ל.

 

כנסו לכל השאלת והתשובות

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים