2 סרביה Archives - טיולי ג'יפים בחו"ל | Tagliyot 4x4

סרביה

Home / Tour

טיולי ג'יפים בסרביה ובוסניה - מסלול בלעדי בנהיגה עצמית 8 ימים

טיולי ג'יפים בסרביה במסלול בלעדי עם המדריכים הכי טובים שהם מומחים לארצות הבלקן..

טיולי ג'יפים בסרביה  –  היום מדינה בבלקן שחל מהמאה ה-7 התגוררו בה שבטים סלבים\סרבים,  נכבשה על ידי העות'מאנים. בין השנים 1817–1878הייתה סרביה לנסיכות אוטונומית באימפריה העות'מאנית. בשנת 1878 זכתה סרביה לעצמאות אך לאחר מלחמת העולם הראשונה הפכה לחלק ממדינה גדולה יותר שהורכבה מסרביה, קרואטיה וסלובניה שהחל משנת 1929 נקראה יוגוסלביה. טיולי ג'יפים בסרביה שהיא המדינה הבלקנית היפה והמעניינת ביותר באירופה – היא עברה תהפוכות, משטרים וכובשים שונים. רק לאחר שהכריזה על עצמאותה בשנת 2006, הצליחה סרביה לעצב את אישיותה ואת דרכה הרוחנית והפוליטית. טיולי ג'יפים בחו"ל ובסרביה במיוחד שהיא מדינה מרתקת ומסקרנת שנחשפה רק לאחרונה לציבור המטיילים הישראלי, הם חוויה מיוחדת בסל הטיולים בעולם.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית הטיול

חוויה ייחודית של 8 ימים בג'יפים אל עומק השטח - הרי הטרה והשמורות הדרום מערביות, חבל ארץ לא מוכר מפתיע ומלמד! עם המומחים לסרביה ולארצות הבלקן

יום 1

תל אביב - בלגרד בטיסת ערב או בוקר

טיסת לבלגרד בירת סרביה, העברה למלון, יציאה לסיור הכרות לילי עם העיר העתיקה והמרשימה, ביקור בכיכר הרפובליקה והמדרחוב התוסס והעמוס בתי קפה וצעירים, ארוחת ערב משובחת ברבע האומנים הציורי, לאחר מכן נחזור למלון להתארגנות לקראת יום מחר.

יום 2

בדרך לנהר הדרינה

יום שבו ניסע מבלגרד דרומה לכיוון הרי הטרה ונהר הדרינה, נתארגן על גבי הג'יפים ונצא לדרך, ארוחת צהרים בבית משפחה מקומית בכפר סרבי אופייני, לאחר מכן נצא לנסיעת שטח ראשונה בטיול, עמה נגיע לנהר הדרינה בקטע המשמש כגבול גאוגרפי בין סרביה לבין בוסניה, לאחר מכן ניסע לאורך הנהר עד לעיירה באיינה בסטה עיירת המחוז באזור הטרה, ארוחת ערב ולינה בית מלון.

יום 3

נהר הדרינה ושמורת הרי הטרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא עם הג'יפים ונטפס בדרך יפיפיה להרי הטרה עד לתצפית Oslusa הצופה לעבר בוסניה ונהר הדרינה המתפתל מטה, זהו המקום בו נשתה קפה על האש ונטעם מהצ'ופרים שלנו וגם הדרכה מקיפה על היחסים בין המדינות סרביה-בוסניה, משם נגיע לתחילתו של מסלול רגלי קצר אך מרשים ביותר הצופה לעבר אגם פרוצ'ס - מראה מהיפים בשמורת הטרה, נחזור לג'יפים ונמשיך בנסיעת שטח מרהיבה ומפותלת לעבר כפר סרבי נידח ומבודד יאגוסטיצה, נכיר את אורח החיים האוטנטי, נתארגן על ארוחת צהרים באחד הבתים בכפר, לאחר מכן נצא למסלול רגלי לקצה המצוק ולתצפית לא שגרתית ומיוחדת לעבר הקניון הנסתר של נהר הדרינה, בהמשך ניסע דרך אגם פרוצץ נגיע בחזרה אל בית המלון שלנו.

יום 4

סרביה - בוסניה

ביום זה נכיר את הצד השני של המטבע בקונפליט הסרבי בוסני, נצא ונחצה את הגבול בין המדינות וניסע לאורך נהר הדרינה בצד הבוסני. מיד נחוש בהבדלים מהותיים המאפיינים מדינה איסלמית מכניסת אורחים ומיוחדת, ארוחת צהרים בשטח, אחר הצהרים נגיע לכפר לוקה שם נלון במוטל מקומי וצנוע.

יום 5

בוסניה - סרביה

אנחנו נשכים הבוקר בבוסניה, נצא מהכפר לוקה נרד לעבר נהר הדרינה והנוף המרשים שמלוה אותנו מאתמול, נגיע לעיר וישגראד. כשמטרתנו תצפית על הגשר המפורסם בבלקן "הגשר על נהר דרינה" בווישגראד שבמזרח בוסניה, נתייחס לספרו של זוכה פרס נובל איוו אנדריץ', "גשר הדרינה", העוסק בגשר זה. בשנת 2007 נוסף הגשר לרשימת אתרי המורשת העולמית של ארגון אונסק"ו, נמשיך לארוחת צהרים, לאחר מכן נחזור בחזרה לסרביה, ובסמוך למעבר הגבול נגיע לכפר מוקרה גורה, שם נעלה לרכבת ונצא לסיור בקו המפורסם 'שאראגן 8' שהוא קטע ממסילת הברזל שנסעה פעם מסרייבו לבלגרד, בסיום הסיור נגיע לבית המלון מיוחד של אמיר קוסטוריצה-כפר העץ, ארוחת ערב ולינה במלון מצ'בניק, בתוך הכפר.

יום 6

כפר העץ - ארץ הרועים - זלטיבור

נפרדים מכפר העץ - של אמיר קוסטוריצה ונצא ליום מיוחד עם אתגרי נהיגה ונסיעת שטח המטפסת לארץ הרועים - קטע נופי מהיפים בטיול, זו דרך נוף יפה העוברת בין כפרים ובקתות רועים "נטושות". הפסקה לארוחת צהרים בשטח על פסגת הר והמשך נסיעה מרתקת לכוון העיירה זלטיבור שבה נלון בימים הקרובים, זלטיבור עיר נופש ואתר סקי. לינה בזלטיבור

יום 7

זלטיבור, נהר האובץ - שייט, מיעוט מוסלמי, זלטיבור

דרומה לכוון אגם זלאטאר, והמשך לכוון שמורת סייניצה, נסיעת שטח מדהימה בין כפרים מוסלמים המעוטרים במסגדים מיוחדים, מפגש מרתק עם תושבי אחד הכפרים, נגיע לתצפית מדהימה מהיפות בבלקן על נהר האובץ, נרד בנסיעת שטח עד למעגן הסירות ושייט מרתק בקניון נהר האובץ שבו מקננים למעלה מ 100 זוגות נשרים, נרד מהסירה בגדה הדרומית ונטפס קלות לפתח מערת נטיפים מן היפות בעולם. נמשיך וניסע בדרכי שטח עם תצפיות על האגם המרהיב מזוויות שונות נשוב לזלטיבור ללינה.

יום 8

מפלי גוסטילז' - המוזיאון הפתוח - בלגרד

זהו היום האחרון.. נפרד מזלטיבור ונגיע למסלול רגלי נחמד במפלי גוסטליג' למשך שעה כולל קפה על האש בתצפית, לאחר מכן נמשיך בטיולנו לכיוון כפר עתיק המשמש כמוזיאון פתוח הממחיש את חיי הכפר כפי שהיו במאות הקודמות, במידה וישאר זמן נכנס גם למערת סטופינה המרשימה, נצא צפונה על הכביש עד לעיר המלכות טופולה שם נעצור לארוחת צהרים חגיגית ומסכמת, נעצור ביקב מקומי מרשים בו נטעם מהיין הסרבי המשובח נצא לסיור מודרך ביקב לאחר מכן נמשיך לבלגרד ולשדה התעופה, נפרד מן הג'יפים ומהצוות המקומי וטיסה הביתה.

המחיר כולל:
טיסות בינלאומיות כולל מיסים.
7 לילות בבתי מלון תיירות טובה. בחדרים זוגיים  
כלכלה מלאה: מצהריים יום 1 ועד צהריים יום 8 ארוחות בוקר וערב במלונות, ארוחות צהרים במסעדות מקומיות, פיקניק או בתי מקומיים.
השכרת ג'יפים לפי 4 אנשים לג'יפ.
מדריך מקומי , מדריך ישראלי מצוות תגליות מומחה לסרביה ולארצות הבלקן
דלק לג'יפים, מים מינרלים בג'יפים במהלך הטיול
כניסות לאתרים עפ"י התוכנית
טיפים לנותני השירותים בחו"ל למעט המדריך הישראלי והמקומי, דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
הוצאות בעלות אופי אישי. 
ביטוחים אישיים וביטוח ביטול השתתפות עצמית
ארוחות מעבר לכלול בתוכנית הטיול.
טיפ לצוות המדריכים הישראלי והמקומי.
תוספת ליחיד בחדר 180 €
תוספת לאדם ל 2 בג'יפ  220 €
תוספת לאדם ב 3 בג'יפ 70 €
הטיול מותנה במינימום משתתפים*

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150€ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילים, תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה, את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול

הערות:
בטיול ג'יפים לסרביה על המטיילים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג, רק נהגים מעל גיל 25 מורשים לנהוג בג'יפ.
החברה לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.
התוכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומיסי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה.
במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים.
הטיול לסרביה הינו טיול לעומק השטח, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.
הג'יפים המשמשים את טיולי השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות,  ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין  חברת ההשכרה המקומית, הרכבים הינם מסוג טיוטה , מיצובישי פאג'רו או דומה,החברה אינה מתחייבת שתהיה אחידות בין הרכבים וייתכן מצב שבו בשיירה יהיו רכיבם מסוגים שונים, על הנהגים בטיול חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה בסרביה ולפי הוראות המדריך בשטח. במידה שמטייל/ת לא יפעלו לפי נהלים אלו, החברה שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטייל/ת לנהוג את הרכב במהלך הטיול.
בטיול ג'יפים לסרביה, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.
חובה להרחיב את הביטוח ולרכוש ביטוח ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזקים בג'יפים. 
החברה אינה אחראית לנזקי גוף ורכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מן השימוש והנהיגה ברכבים השכורים הנ"ל.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

נגישות