טיולי ג'יפים בחו"ל | Tagliyot

טיולי ג'יפים באלבניה- באלפים האלבנים

מחיר: 1575€

טיולי ג'יפים באלבניה וקוסובו - במסלול בלעדי בנהיגה עצמית 8 ימים

במדינה אירופית שעדיין לא נכנסה אל המאה ה-21.. הייתה סגורה למערב.. עם היסטוריה קומוניסטית, מסלול בלעדי עם המדריכים הכי טובים שהם מומחים לארצות הבלקן.

טיולי ג'יפים באלבניה – מדינה אירופית שעדיין לא נכנסה אל המאה ה-21, אל מחוזות מרוחקים ומנותקים, שבשום דרך אחרת לא ניתן לראות ולחוות. טיול הג'יפים כולל נסיעה בנופים עוצרי נשימה, ברכסי הרים גבוהים ומרשימים – האלפים האלבניים, בהם שוכנים כפרים מנותקים מכל קידמה טכנולוגית, תלויים על מדרונות תלולים במיוחד, חקלאות פרימיטיבית ובראשיתית הכוללת חריש באמצעים ידניים בלבד, אוכלוסייה חמה ומכניסת אורחים, נהרות שוצפים ומים צלולים בצבע הטורקיז הזורמים בקניונים עמוקים, יערות ירוקים ועשירים ודרכים עקלקלות המהוות אתגר לכל נהג האוהב לחוש ולהכיר את המדינה בה הוא מטייל דרך רכבי השטח. 

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית הטיול

8 ימים במחוזות מרוחקים ומנותקים, שבשום דרך אחרת לא ניתן לראות ולחוות ..עם בונוס יום בקוסובו.

יום 1

תל אביב- טירנה

נצא בטיסה מתל אביב לטירנה דרך יעד בארופה. נפגוש את הצוות המקומי, נעלה על המיניבוס ונצא לכיוון טירנה להתארגנות במלון, ארוחת צהרים קלה, נמשיך לסיור בעיר טירנה, נכיר את אתריה החשובים, בערב נגיע למסעדה לחגוג את תחילתו של המסע.לינה בטירנה (יום זה יכול להשתנות בהתאם לשעת הטיסה ויעד הטיסה)

יום 2

טירנה, שמורת הדייטי, שקודרה

יום ארוך, חוויתי ומסעיר לפנינו. נצא מטירנה בבוקר מוקדם עד לאיזור שמורת הדייטי, שם בנהיגת שטח מאתגרת. ניסע לאורך נהר זרוע מפלים עד לאגם בו נטבול ונשחה(מותנה במזג האויר), נמשיך בשמורת הדייטי בדרך מקסימה ועוצרת נשימה, מלאה בנקודות תצפית מרשימות, נעבור דרך כפרים קטנים ואותנטיים של רועי צאן וחקלאות בראשיתית. נקיים ארוחת צהרים בסגנון פיקניק בשטח. נמשיך ונרד לכוון העיר קרויה, ביקור בעירו של הגיבור המיתולוגי של אלבניה – סקנדר בג. נמשיך לשקודרה ארוחת ערב וטיול במדרחוב הסואן, לינה בשקודרה

יום 3

שקודרה, נהר שאלה, עמק התת

שיאו של הטיול לפנינו ביומיים הבאים, טיול ג'יפים לאלבניה במיטבו. נסיעה בנוף מדהים ובדרך קשה לאורכו של נהר קיר הצלול והתכול. נסיעה לאורכם של כפרים מבודדים, נגיע לנדרסילייה, כפר שכולו טובל בירוק, מים וטבע, ונצא לטיול קל לאורכו של נהר Shale, לחזות במפל מרשים שכוחות המים עשו בסלע כרצונם. נמשיך לט'אט, כפר נטוש ברוב ימות השנה, המתעורר לחיים עם בא האביב והקיץ באלפים האלבניים. לינה בפנסיון כפרי וארוחת ערב

יום 4

עמק התת , שקודרה.

בבוקר נצא למסלול רגלי בעמק הט'אט. הכפר טובל בירוק, בתי האבן הכפריים ציוריים להפליא, הפסגות המחודדות והאחו הירוק מוסיפים לחוויה, וכמובן נהר ט'אט הזורם בשצף לאורכו של הכפר. נגיע למגדל השמירה של ט'אט, נראה את הכנסייה המרשימה, נשוחח עם האנשים, נשתה קפה,ונמשיך עם הג'יפים לטפס בדרכי עפר מתפתלות דרומה לכיוון ראזמה בנוף עוצר נשימה. מן ההרים נרד בדרך נוף בין כפרים קטנים חזרה לעמק שקודרה ומשם בנסיעה לשקודרה בה נלון. ארוחת ערב במלון.

יום 5

שקודרה שייט במעבורת ולעמק וולבונה

נצא מוקדם בבוקר מהמלון שלנו בנסיעה מזרחה לכיוון נהר הדרין, נעלה על המעבורת שתיקח אותנו במעלה הנהר לעומק השטח. נסיים את השייט ונעלה עם הרכבים לכפר ביירם צ'ורי שם נעצור לקפה של בוקר במרכז הכפר. נמשיך צפונה עם הרכבים לעמק וולבונה אתו נגיע לאזור האלפים האלבנים. נמשיך בדרכי שטח עד שנגיע לסופו של העמק בו הוא מקבל צורה של עמק קרחוני. לקראת אחר הצהריים נגיע למלון שלנו ונצא להליכה של אחר הצהריים.

יום 6

מוולבונה לפריזרן - קוסובו

נתחיל את היום בטיפוס לתצפית מעל העמק וולבונה, נמשיך בין כפרי קיץ אל מול האלפים האלבנים. נעצור לקפה של בוקר בנקודה יפה בה מפל זורם אל נחל וולבונה ומשם נרד חזרה לעמק, נסיעה למעבר הגבול עם קוסובו ודרך כפרים קוסובים בעלי חזות עותמנאנית, נגיע לעיר פריזרן המיוחדת בשל האדריכלות העותומאנית והמוסלמית העתיקה הרבה שבה, זו העיר ההיסטורית החשובה ביותר בקוסובו, מעין מוזיאון חי. בפריזרן שילוב של כנסיות ומסגדים שחלקם מהמאה ה14 , מומלץ לבקר בחמאם של פריזרן, חמאם עתיק מהמאה ה16, בעיר יש שוק, מדרחוב וחיי לילה .נעימים. מקום לבלות בו, לינה בפריזרן.

יום 7

פריזרן קוסובו, טירנה אלבניה

פריזרן העיר השנייה בגודלה בקוסובו. עיר חשובה מבחינת ההיסטוריה האלבנית, כי בה הוקמה תנועת הלאומיות האלבנית בסוף המאה ה19 – הליגה של פריזן, בעיר מצודה עתיקה שהייתה חלק מרשת המצודות של הגיבור הלאומי האלבני סקנדרברג במאה ה15 , נטייל באתרי העיר ולאחר מכן נטפס לאתר הסקי המרשים הייושב בסמוך לגבול עם מקדוניה, האתר שימש בימי הנשיא טיטו משכן נופש פרטי שבו אירח נשיאים ומלכים, בסוף היום ניסע למעבר הגבול עם אלבניה ובדרך המהירה החדשה נגיע לטירנה, לינה בטירנה.

יום 8

טירנה, תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נעלה למיניבוס ונצא לכיוון חוף הים לאחד החופים היפים באלבניה, לאחר מכן סיור באתרים שונים בהתאם לזמן, ארוחת צהרים והשלמה של סיורים עד לשעה שנצטרך לנסוע לשדה התעופה בטירנה, שם נפרד מהצוות האלבני וחזור הביתה בשלום.

 

המחיר כולל:
טיסה שכר בינלאומית במסלול: ת"א וטיסה דרך יעד ביניים לטירנה בירת אלבניה
השכרת ג'יפים על בסיס 4 מטיילים בג'יפ. דלק לג'יפים, מכשיר קשר בכל ג'יפ.
לינה במלונות ופנסיונים ברמת תיירות טובה לאורך כל הטיול.
כלכלה מלאה ומפנקת מערב יום 1 ועד צהריים יום 8. כולל הפסקות קפה וצ'ופרים בימי השטח.
מדריך ישראלי מצוות תגליות מומחה לאלבניה וארצות הבלקן + מדריך שטח מקומי
דמי כניסה לאתרים.
העברות, מכשיר קשר בכל רכב, הוצאות כבישי אגרה ודלק.
דמי טיפול ורישום. הטיול מותנה במינימום משתתפים

המחיר לא כולל:
ביטוח אישי ומטען
ביטוח ביטול השתתפות עצמית
שתייה והוצאות אישיות
תשר לצוות ההדרכה
תוספת ליחיד בחדר 195 €
תוספת לאדם 2 בג'יפ 195 €
תוספת לאדם 3 בג'יפ 95 
תוספת לאדם ביולי אוגוסט וחגים: 80 € לאדם

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150€ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילים, תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה.
את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול

הערות:
בטיול ג'יפים לאלבניה על המטיילים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג בג'יפים. רק נהגים מעל גיל 25 מורשים לנהוג בג'יפ.
הטיול לאלבניה הינו טיול לעומק השטח, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.
הג'יפים המשמשים את טיולי השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות, ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין  חברת ההשכרה המקומית
על הנהגים בטיול חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה באלבניה ולפי הוראות המדריך בשטח. במידה שמטייל/ת לא יפעלו לפי נהלים אלו, החברה שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטייל/ת לנהוג את הרכב במהלך הטיול.
בטיול ג'יפים לאלבניה, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.
חברת תגליות אינה אחראית לנזקי גוף ורכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מן השימוש והנהיגה ברכבים השכורים הנ"ל.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים