טיולי ג'יפים בחו"ל | טיולים מאורגנים | תגליות Tagliyot

טיולי ג'יפים ביוון – יוון ההררית

מחיר: 1525 - לאדם בחדר זוגי€

טיולי ג'יפים ביוון - בנהיגה עצמית - 8 ימים

טיולי ג'יפים ביוון בנופיה עוצרי הנשימה של המדינה שנמצאת במרחק שעתיים טיסה מתל אביב, מצויה מזה זמן במשבר כלכלי וזה בדיוק הרגע לנצל את המומנטום, לארוז את המזוודות ולצאת לשבוע של הרפתקאות שטח מכל הסוגים והמינים.

טיול ג'יפים ביוון – באזור מטאורה נמצאים המנזרים התלויים המפורסמים אשר נבנו על סלעים גבוהים ונישאים אל על, המקום שימש תפאורה למס' סרטים, המנזר הגדול ביותר בנוי על צוק בגובה 613 מטרים מעל פני הים והנוף סביב מרהיב, טיול ג'יפים ברכס הרי זגוריה הנמצא בצפון מערב יוון – קרוב יחסית לגבול עם אלבניה ובו נמצא הערוץ הכי עמוק באירופה. כפרי זגוריה מציעים אווירה שקטה, נופים מרהיבים, סמטאות ציוריות ומסלולי טרקים לאגמים, נהרות ויערות סמוכים בהרים.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית הטיול

טיולי ג'יפים ביוון 8 ימים של טיול מתובלים במשחקי שש-בש, יין תוצרת בית, וצחוק בריא.

יום 1:

תל אביב –אתונה

טיסת ערב מתל אביב לאתונה, נחיתה בשעות הערב נקבל על הג'יפים ונצא בנסיעה לבית המלון לארוחת ערב ומנוחה לקראת הטיול שמחכה לנו החל ממחר בבוקר.

יום 2:

מאתונה לחבל אבריטניה

נתארגן על הג'יפים ובנסיעה צפונה נתחיל את טיול הג'יפים שלנו ביוון, נמשיך לכיוון מערב לחבל אבריטניה. בצהרים נעצור בטברנה משובחת בכפר ציורי להכרות עם האוכל היווני. משם נמשיך בדרך השטח לעמק קרפניסי ועד למלון שלנו שבפאתי העיירה .

יום 3:

האזור האלפיני של קרפניסי

היום נצא בדרכי השטח המרהיבים ביותר – חבל אבריטניה אזור הררי במרכז יוון. אזור מיוער ומספר עצי האשוח בו כה רב עד שדומה כי נמצאים במרכזו של יער נהדר ואינסופי עם נוף מכושף ומזג אוויר ממריץ. בהתאם למצב השלגים נתחיל בנסיעה דרומה, ונקיף את רכס הקליאקודה גובהו כ- 1950 מטר או חילאדונה . נסע בדרכים עוצרות נשימה; הדרך חוצה יערות ונחלים וצופה אל צוקים אנכיים. .ניסע בדרכי עפר דרך קניון מאוורי ספיליה עד מנזר פרוסוס שם נראה את האיקונה הקדושה ונשמע את סיפור האגדה המרתק. המנזר העתיק תלוי במרומי המצוקים. נצא לסיור רגלי בערוץ יפהפה שמוביל למערת פרטיזנים חבויה. נמשיך בדרכים לא סלולות, תוך כדי צפייה במראות יוצאי דופן של אגם קרמאסטון ונסיעה במקביל לנהר קרפניסיוטיס, נחלוף על פני כפרים יוונים המעטרים את הדרך והנוף ולקראת ערב נשוב למלוננו בקרפניסי.

יום 4:

אגרפה ואגם פלסטירה

נתחיל היום בנסיעה אל אפיק הנהר טברופוס( Tavropos), המתפתל בין ההרים. נחצה את הנהר ונעלה אל הרכס הנידח של הרי אגרפה( Agrfa), "הרכס הבלתי רשום" (2000 מ)', בתוך יערות האשוחים והכפרים הציוריים ועד לפסגות הקרחות. זוהי נסיעה לאורך הרכס כשמשני צדינו עמקי נהרות יפים ונוף של רכסים גבוהים. נעלה בדרך שטח ארוכה ויפה שמטפסת במעברי ההרים היפים של יוון בתוך יערות ובין פסגות אלפיניות צחיחות. לקראת אחר הצהריים נגיע לאגם הציורי פלסטירה ;(Plastira lake) אחד האגמים היפים ביותר של יוון. נצא להליכה קצרה לחופו של האגם ומשם נעלה לשיפולי הרכס לבקר בכפרים הציוריים, במכונת כביסה ייחודית לשטיחים וכמובן שלא נוותר על קפה בבית הקפה של סטפאנוס של מול הנוף המרהיב. לינה במלון נוח באגם פלסטירה .

יום 5:

כפרי זגוריה

נהנה מארוחת בוקר ארוכה במיוחד אל מול הנוף המרהיב של אגם פלסטירה וההרים שסביבו. משם נצא בנסיעה לעיירה פילי ונבקר בגשר העות'מאני המפורסם שבה. העיירה משמעותה שער והיא ממוקמת על ציר ראשי בין הים האגאי לים היוני. ומשם נמשיך בדרכי שטח ונחצה את רכס פרטולי ומשם לכפר מצובו (Metsovo) ממנו נמשיך לכפרי זגוריה המפורסמים בגגות הצפחה שלהם .

יום 6:

קניון הויקוס הכי צר בעולם

יום קסום לפנינו, נצא בנסיעה לאחת התצפיות המרשימות ביותר שמעל קניון הויקוס, שנחשב לעמוק והצר ביותר בעולם. ההליכה לתצפית בין הסלעים המיוחדים היא חוויה בפני עצמה. משם נמשיך לביקור בעוד שני כפרים מרשימים בהם שוחזרו שבילי ההליכה העתיקים ששימשו את המקומיים עד לשנות ה 70 - של המאה ה 20-. נעלה לכפר מיקרו פאפיגו שהוא ללא ספק אחד הכפרים האהובים עלינו במיוחד ,שם נצא להליכה מעגלית קצרה על שבלי פרדות מהם נשקף נוף עוצר נשימה. לקראת ערב נחזור למלון שלנו לארוחת ערב .

יום 7:

אפירוס - מטאורה

ניפרד מכפרי זגוריה ונסע בדרכי שטח מרשימות מזרחה. נעצור להליכה רגלית בקניון מרשים ומשם נמשיך לכיוון מטאורה. נגיע למלון שלנו בכפר קסטארקי( Kastraki) לקראת שעות אחר הצהריים נעלה לתצפית עוצרת נשימה מעל מצוקי מטאורה והמנזרים. מהמצוקים נצא להליכה רגלית מרהיבה ולא קשה שתיקח אותנו בין המנזרים לצוקי התלכיד הייחודיים .בסיום ההליכה נעשה רפטינג חוויתי – חוויה שלא תישכח . לקראת ערב נגיע לכפר שלנו ונמשיך לטייל בין הסמטאות העתיקות שיובילו אותנו היישר לטברנה המדליקה שלנו בה נחגוג את הלילה האחרון בארוחה משובחת ומסיבה יוונית בליווי מוזיקה הרבה יוון אוזו ושמחה גדולה .

יום 8:

מנזר מאגלו מטאורה טרמופולי

נתחיל את הבוקר בסיור במנזר מאגלו מטאורה המנזרים נבנו החל במאה ה- 11 לספירה, על ראשי צוקים המתרוממים כעמודים אדירים מן הקרקע ומסיבה זו הצליחו הנזירים להיות מבודדים ולחמוק מאירועים של שפיכות דמים בעבר. שישה מהמנזרים העתיקים פעילים עד היום ובהם ניתן לבקר. במטאורה יש כשישים עמודי סלע תלולים המתנשאים מעל המישורים. במהלך ימי הביניים נבנו מנזרים מבודדים אלה הנראים כתלויים באמצע השמיים ונמנים עם הגדולים והחשובים ביוון. המקום הוכרז בשנת 1988 כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו וזאת בזכות השילוב בין תופעת הטבע שבה התמזגו המנזרים ובין החשיבות האמנותית של ציורי הקיר הביזנטיים שמעטרים את קירותיהם. בראש אחד הצוקים הוקם המנזר הראשון בשורה של 24 מנזרים ואבן היסוד של קהילה דתית שפרחה במאות ה- 15 וה- 16. נעצור לתצפיות על צוקי הקונגלומרט המיוחדים ונעלה לביקור רגלי בשניים מן המנזרים היפים ביותר (מנזר גברים ומנזר נשים). אנו נלמד על הסיבות שהביאו להקמתם, על החיים בהם בעבר ובהווה, על הנזירים, פעילותם וחייהם, על המבנה הגיאולוגי של השטח ועוד. לאחר הביקור במנזר נרד חזרה לעיר קלמבקה לארוחת צהריים ומשם בנסיעה לאתונה. בדרך נעצור באתר טרמופולי המפורסם, ונספר את סיפור 300 הלוחמים מספרטה. נגיע לשדה התעופה של אתונה נחזיר את הרכבים ונחזור לארץ בטיסת ערב.

מחיר:
1525 $
לאדם בחדר זוגי ל 8 ימיםהמחיר כולל:  
טיסות סדירות ת"א – אתונה – ת"א
השכרת ג'יפים על בסיס 4 אנשים בג'יפ
לינה במלונות ופנסיונים בדרגת תיירות טובה
מדריך ישראלי מומחה ליוון מצוות תגליות
דמי כניסה וסיורים באתרים כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה ע"ב חצי פנסיון כולל טברנות יוונית
הפסקות קפה וצ'ופרים במהלך הטיול
רפטינג ביום ה 7, מכשיר קשר בכל רכב
מים מינרלים בג'יפים במהלך הטיול
כבישי אגרה, דלק בג'יפים
טיפים לנותני השירות המקומיים
דמי טיפול ורישום ומיסי נמל


 

המחיר אינו כולל:
ביטוח נסיעות ומטען אישי
ארוחות שאינן כלולות ושתייה בארוחת.
הוצאות אישיות.
טיפ לצוות המדריכים .
תוספת עבור 3 מטיילים בג'יפ: 90€ 
תוספת עבור 2 מטיילים בג'יפ: 235€ 
תוספת חגים ויולי אוגוסט 85 €. 

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150€ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילים, יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית עד חודש לפני המועד, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

תנאי ביטול:
תנאים כלליים וביטול


אופי הטיול:
טיול ג'יפים ביוון בנהיגה עצמית, בנופים מדהימים, עיירות קטנות וכפרים מסורתיים.

תחבורה:
רכבי 4×4 מחברות השכרה ביוון, על בסיס 4 מטיילים ברכב, מכשיר קשר

לינה:
במלונות דרגה ראשונה, במלונות כפריים בחיק הטבע ובבתי הארחה.

כלכלה:
חצי פנסיון – ארוחת בקר במלונות וארוחת ערב בטברנות


הערות:
על נוסעים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג, רק נהגות מעל גיל 25 מורשות לנהוג בג'יפ.
תגליות לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות, התכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומסיי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה. במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים.
ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והטיול.
הג'יפים המשמשים את הטיולים בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות,  ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין  חברת ההשכרה המקומית.


רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים