טיולי ג'יפים בחו"ל | טיולי ג'יפים בישראל | תגליות Tagliyot

טיולי ג'יפים בארמניה – בהרי הקווקז הדרומי

מחיר: 1695 $

טיול ג'יפים בארמניה - בנהיגה עצמית 8 ימים

טיולי ג'יפים בארמניה מאפשרים לחוות את המדינה בצורה ייחודית ואותנטית. בארמניה ניתן ליהנות מתרבות מקומית שכוללת שווקים כפריים מסורתיים, אריחי קרמיקה עתיקים, אוכל מעולה, אירוח כיד המלך וברנדי שנחשב לטוב בעולם. ארמניה היא ארץ הררית ו-90% משטחה כולל הרים בגובה של יותר מ-1000 מטר, אבל היא כוללת טבע מגוון בצורה מפתיעה: עמקים תלולים, בקעות חצובות באבן חול, יערות עבותים ירוקי עד, רכסים וולקניים, קניונים עמוקים ואגמים.

טיולי ג'יפים בארמניה מתחילים באופן טבעי בבירה ירוואן התוססת שנקראת ע"י תושביה "העיר הוורודה", אבל למרות שמכל חלון נשקפת הצללית המרהיבה של האררט – ההר שבו על פי התנ"ך נתקעה תיבת נוח אחרי המבול.
טיולי ג'יפים בארמניה כוללים אטרקציות אחרות ולא פחות מעניינות למשל: מעבר ההרים סיסיאן, נהר וורוטאן, מנזרים עתיקים בדרום המדינה כמו מנזר טאטב (שבקרבתו נמצא הרכבל הארוך בעולם), מנזר אגפט, מנזר נוראוואנק, אגם סוואן המרשים בעל המים הקרים כקרח, מבצרים מרהיבים ששולטים על מקומות אסטרטגיים כמו אמברד וסמבטרד הר הגמל ועוד.

מחירים:
המחיר הוא לאדם בחדר זוגי:
  1695 $   
תוספת ליחיד בחדר: 220$
תוספת קיץ וחגים: 95$ לאדם
תוספת לאדם: שלושה בג'יפ 190$
תוספת לאדם: שניים בג'יפ 275$
ויזה לארמיה – 8-10$
**הטיול מותנה במינימום משתתפים

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 200 $ תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה, הכוללים 200  $ דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול ע"י המטיילים, את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, התשלום האחרון עד חודש לפני מועד הטיול, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

 דמי ביטול:
טיסות בינלאומיות דמי ביטול על-פי דרישתה של חברת התעופה ובכפוף לחוק הגנת הצרכן.
שירותי קרקע יגבו על פי הפירוט הבא:
59-45 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 15% מעלות הטיול. 
44-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול. 
29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול. 
14-8 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול. 
7 ימים לפני תאריך היציאה – יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול.
לתנאים הכלליים בהרחבה

המחיר כולל:
טיסה בינלאומית במסלול: ת"א – ירוואן – ת"א
ג'יפ לנהיגה עצמית על בסיס 4 מטיילים בג'יפ.
לינה במלונות  4 – 3 כוכבים לאורך כל הטיול.
כלכלה מלאה ומפנקת מבוקר יום 2 ועד צהרים יום 8
הפסקות קפה וצ'ופרים.
מדריך ישראלי מומחה לארצות הקווקז וארמניה. 
מדריך מקומי בארמניה.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית
העברות לפי צורך.
מכשיר קשר בכל ג'יפ.
הוצאות כבישי אגרה ודלק לכל ג'יפ.
דמי טיפול ורישום.
מיסי נמל.
מפגש קבוצה שבועיים לפני המועד במשרדנו.

ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות
ביטוח החזר השתתפות עצמית לנהגים במקרה נזק בג'יפ.
תוספת טיסה בחודשי שיא וחגים כמפורט
ארוחות שאינן כלולות
הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד').
תשר לצוות ההדרכה
הושבה בטיסות
ויזה לארמניה.
תוספות כמפורט בסעיף מחירים.
לתשומת ליבכם: יתכן והמסלול יתנהל הפוך מהמתוכנן עקב שינויים בשטח (מעברי הרים סגורים)
ותנאי מזג האוויר, בכל מקרה נגיע לכל היעדים בתכנית.

טיול ג'יפים בארמניה בנהיגה עצמית לעומק השטח בדרכים הרריות ברכסי הרים גבוהים,  בכבישים הרריים. מעבר בין כפרי נוודים יזידיים, עיירות וכפרים מסורתיים. הנהיגה בעבירות בינונית על פי רוב, כאשר יהיו מספר קטעי מעבר אתגריים ומרגשים .
רמת בתי המלון גבוהה, בתי הארחה מצוינים והלינה חוויה טובה ונעימה.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן, מדריך הטיול יידע לשקול את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים.
התכנית בנויה כך שניתן יהיה להתאימה לתנאים ומזג האוויר.
בהרי ארמניה בהם נטייל יש אזורים המגיעים ל 3000 מ'.
במידה ומטייל חושש ממחלת גבהים, מומלץ להתייעץ עם רופא.
הנכם מתבקשים לשלוח למשרדינו טופס הרשמה + צילום דרכון עדכני
 (בתוקף של חצי שנה ומעלה מיום החזרה לארץ)

חברת תגליות לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.
בטיולי ג'יפים בארמניה על המטיילים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג בג'יפים.

*התכנית ועלותה מתבססת על הערכת עלות הטיסות לאביב קיץ 2020 לפי הידוע לנו נכון ליום ההצעה, במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים .

הג'יפים המשמשים את טיולי השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות, ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות. כמקובל בכל העולם, חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין חברת ההשכרה המקומית.

על הנהגים בטיול חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה בקירגיסטן ולפי הוראות המדריך בשטח. במידה שמטייל/ת לא יפעלו לפי נהלים אלו, תגליות שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטייל/ת לנהוג את הרכב במהלך הטיול. בטיולי ג'יפים בארמניה, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.

הטיול בארמניה הנו טיול ג'יפים בתנאי שטח הררים, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג האוויר, מעברי הרים סגורים, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.
הטיול מותנה במינימום 12 מטיילים

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

אמנם ארמניה הייתה המקום הראשון בעולם שאימצה את הנצרות כדת המדינה, אבל העובדה שיש מנזר או כנסייה בכל פינה דווקא מוסיפה טאץ' לטיול הג'יפים – מה שאומר שהוא ממש לא דומה לשום טיול ג'יפים שעשיתם בעבר. לרוב כאשר המקומיים מגלים שהתיירים ישראלים הם פותחים את ביתם וליבם עוד יותר מהרגיל , כך שצפויה חוויה בלתי נשכחת של הכנסת אורחים.
טיולי ג'יפים בארמניה מאפשרים ליהנות מכל העולמות: מצד אחד מדינה עם מורשת עתיקה של אלפי שנים ומצד שני ג'יפים מרווחים, ממוזגים ומודרניים מסוג טויטה לנד קרוזר פראדו או ברמה דומה להם.
המשמעות היא שטיול ג'יפים לארמניה מתאים לכולם : מחפשי הפינוקים לצד שוחרי האדרנלין וההרפתקאות, עכברי הכפר לצד עכברי העיר, אוהבי הקולינריה, האנתרופולוגיה, התרבות וההיסטוריה. טיול ג'יפים בארמניה הוא חוויה שלא תשכחו במהרה ויותר מזה – יש סיכוי גדול שתתאהבו במדינה המופלאה הזו וממש לא תרצו לחזור הביתה.

תכנית הטיול

יום 1:

טיסת לילה ת"א - ירוואן בירת ארמניה

נטוס לירוואן בירת ארמניה, אחת מהערים העתיקות בעולם, שראשיתה במאה ה-8 לפני הספירה והיום היא עיר מפותחת ותוססת, המציעה למבקרים בה אטרקציות רבות, מסעדות ובתי קפה, מועדוני לילה, בית אופרה, מוזיאונים ועוד... לאחר ההגעה וקבלת הויזה* בשדה תעופה, נעבור לבית מלון.

יום 2:

גארני, גהארד, ירוואן - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר במלון נתחיל בתדרוך קצר אודות המסלול, אחרי קבלת הג'יפים נצא מירוואן ונפנה אל מחוז קוטאיק, נרד לשטח ונסע לאורך קניון גארני לצד ערוצי הנהרות אזאט וגוכט הציוריים, נתרשם מתופעה גאולוגית מרשימה, המכונה "סימפוניית האבנים" משם נעלה למקדש גארני שנבנה בשלהי המאה ה-1 לפני הספירה לכבוד אל השמש, נבקר במנזר גהארד שבו מעיין עתיק שעל פי האמונה המקומית למים יש סגולות מרפאות, המנזר נכלל ברשימת אתרי המורשת של אונסקו. אחרי הביקור נסע לכפר סמוך לארוחת צהריים ובה נשתתף באפיית הלחם הארמני המסורתי לבש (Lavash). לאחר מכן נשוב לירוואן. נסייר בעיר הבירה של ארמניה, את ארוחת הערב שלנו נעשה באחת המסעדות הטובות בעיר עם מוזיקה ומופע פולקלור.

יום 3:

אמברד, ביורקאן, ג'יומרי - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר נצא צפונה, להר הגבוה בארמניה – אראגץ 4090 מ' נרד לשטח ודרך קניון יפה אל מבצר אמברד - מהמאה ה-10 השוכן למרגלות ההר. במקום תצפית עוצרת נשימה לעמק אררט והר האררט, נרד לכפר ביורקן, נבקר במרכז האתנוגרפי בו נשתתף באירוע פולקלור ונאכל ארוחת צהריים מקומית טעימה. אחרי ארוחת צהריים נחשף להיסטוריה המעניינת של יצרית הכתב הארמני. נמשיך לג'יומרי - העיר השנייה בגודלה בארמניה, סיור רגלי בעיר העתיקה של ג'יומרי נראה את כיכר שארל אזנבור שהוריו נולדו בכפר הסמוך ואת פסלו, הניצב במרכזה. ארוחת ערב ולינה בגיומרי.

יום 4:

ג'יומרי, מפל טרצ'קאן, דיליג'אן - ג'יפים

אחר ארוחת בוקר נצא ונסע צפון מזרח למחוז לורי, נרד לשטח ונסע לאחד המפלים היפים של ארמניה, שמו טרצ'קאן, נעצור לארוחת צהריים טעימה בטבע על שפת הנהר ליד הכפר שירקאמוט , אחרי הארוחה נמשיך בנסיעה ונעבור דרך העיר וונאדזור שם נבקר בשווקים המקומיים, נמשיך דרך נופים יפים ומשתנים לעיר האמנים הצפונית דיליג'אן , השוכנת בתוך פארק לאומי דיליג'אן, ארוחת ערב ולינה.

יום 5:

דיליג'אן, אגם סוואן, מעבר הרים סלים, ירגיס, סיסיאן - ג'יפים

ארוחת בוקר ונצא לכיוון ימת סוואן - אגם מים מתוקים הגדול ביותר באזור הקווקז אגם סוואן נמצא בגובה של 2000 מ"ר מעל פני הים. נמשיך לכיוון מעבר הרים סלים (Selim) שדרכו עברה דרך המשי ההיסטורית. נעלה בהדרגה לגובה של 2410 מ"ר ונבקר בחאן השיירות סלים שנבנה בשנת 1331 ונשמר עד היום בצורה מדהימה. לאחר סיור באתר היסטורי זה נתחיל בירידה ונמשיך לכפר ירגיס, נבקר בבית קברות יהודי מהמאות ה-13 ל-14, התגלה במקרה בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20. אחרי ארוחת צהריים בטברנה מקומית אנחנו נעלה לסמבטאברד – מבצר שנבנה על ההר במאה ה-10 עם החומות הגבוהות והרחבות בצורת פירמידה ומוגן על ידי קניון עמוק של נהר ארטבוני, דרך אגם ספנדריאן נמשיך לעיר סיסיאן לארוחת ערב ולינה.

יום 6:

סיסיאן, זוראץ קארר, אוחטסאר, סיסיאן - ג'יפים

ארוחת בוקר ונצא לאתר זוראץ קארר שנבנה באלף ה-5 לפני הספירה שימש תצפית כוכבים ואתר פולחן. משם נמשיך בשטח בעלייה להר אוחטסאר ונגיע למכתש טסגוק (3400 מ"ר).נראה פטרוגליפים מהעתיקים בעולם, ארוחת צהריים בשטח אחרי הפיקניק נמשיך בנסיעת שטח, נטפס לפסגת הר געש נזלי (Nazeli) והמכתש עם זרימת לבה מאובנת לאורך 15 ק"מ. בסיום היום המרתק נחזור למלון בסיסיאן לארוחת ערב ומופע פולקלור של תלמידי בית הספר לריקוד של סיסיאן הידוע בכל ארמניה. לינה בסיסיאן

יום 7:

סיסיאן, טאטב, חנדזורסק, ג'רמוק - ג'יפים

ארוחת בוקר ונסע למנזר טאטב (Tatev) אשר נבנה במאה ה-9 המנזר מועמד לרשימת אתרי מורשת של אונסקו. נעלה על הרכבל הארוך בעולם "כנפי טאטב", העובר מעל קניון עוצר נשימה בנהר וורוטאן. נאכל ארוחת צהריים ארמנית כפרית בכפר טאטב. נמשיך לעיר המערות חנזורסק מהמאה ה – 13, אשר מערותיה שימשו למגורים עד שנות ה-60 של המאה ה-20. בסופו של יום נגיע לג'רמוק – עיירת נופש המפורסמת במעיינות מים מינרליים עשירים ביותר ובבתי ההבראה שלה הנמצאת בגובה של 2400 מ"ר. ארוחת ערב ולינה בג'רמוק.

יום 8:

ג'רמוק, ארני, ירוואן, טיסה לתל אביב - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר וסיור בג'רמוק נמשיך בדרכנו צפונה. למחוז ואיוצדזור , שם נבקר במערת "ארני 1" או "מערת הציפורים" בארני 1 נמצאה הנעל עור העתיקה בעולם שגילה 5500 שנים. מלבד זאת נמצאו במערה שרידי תעשיית יין העתיקה בעולם שגילה 6000 שנים כאשר סוג הענבים שהתגלה במערה הוא אותו הסוג האנדמי (הגדל רק באזור זה) נאכל ארוחת צהריים בבית המשפחה מקומית בכפר ארני. לאחר מכן דרך עמק אררט נמשיך לכיוון ירוואן ובדרך שוב נהנה מתצפית מרשימה על ההר אררט ונגיע לשדה התעופה בירוואן לטיסה ישירה לתל אביב.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים