fbpx

פברואר

Home / Tour

טיול מאורגן למרוקו - גאוגרפי מקיף 15 יום

הטיול הכי מקיף שקיים במרוקו, 15 יום של שכרון חושים מרוקאי.. טעמים וריחות, קזבלנקה, רבט, שפשוואן, מקנס, פס, מרקש, אסוורה, מדבר הסהרה והרי האטלס.

טיול מאורגן למרוקו, אל הרי האטלס הגבוהים, דיונות החול של הסהרה, הסמטאות והשווקים של הערים המלכותיות. מסע במרוקו מאפשר הצצה מרתקת אל התושבים בערים ובכפרים הברברים, ומפגש עם נופים מדהימים של הרים, ואדיות קסומים ומרחבי דיונות חול אינסופיים.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

תוכנית הטיול

טיול של 15 ימים במרוקו הקסומה

יום 1

יום 1 ת"א – קזבלנקה – רבט

נטוס דרך תחנת ביניים למרוקו, וננחת בקזבלנקה. ניסע על הדרך המהירה לעיר הבירה רבט, מקום מושבו של מלך מרוקו. נקדיש את הערב והבקר למחרת (בהתאם לזמן) לסיור בעיר, במסגד טור חסן המפואר, ברחבת הארמון, ובקסבת אודייה השוכנת כמבצר לחוף האוקיינוס וצבועה בכחול. לינה ברבט.

יום 2

רבט – וואזן - שפשוואן

ניסע צפונה לעבר וואזן לקברו של אחד מחשובי הצדיקים היהודיים במרוקו רבי עמרם בן דיוואן. מוואזן ניסע לשפשוואן, עיר ציורית שבתיה צבועים בלבן השוכנת בהרי הריף. נצא לסיור בסמטאות ונתרשם מהארכיטקטורה המדהימה של העיר. לינה בשפשוואן.

יום 3

שפשוואן – ווילוביליס - מקנס – פס

סיור בקר בשפשוואן ואחר כך המשך לעיר הרומאית ווילוביליס אתר העתיקות הרומאי הגדול ביותר במרוקו. חפירות גילו כי האתר יושב לראשונה על ידי בני קרתגו. המשך לעיר מקנס, הקרויה על שם השבט הברברי שייסד אותה במאה העשירית. נבקר בשערי העיר העתיקה, שהיתה פעם בירתה של ממלכת איסמעיל, ונסתובב בשווקים הצבעוניים. המשך לעיר פס, אחת הערים העתיקות והמרתקות במרוקו. לינה בפס.

יום 4

פס

פס הינה עיר הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו שנוסדה במאה השמינית ע"י מולאי אידריס ה – 2. נסייר ב'מדינה' העתיקה ביותר במרוקו, ברובע הבורסקאים החושף מראות מרהיבים וריחות חריפים, בחנויות הקטנות, בסימטאות בהן מוצאים מכל טובה של מרוקו, במדרסות העתיקות המהוות דוגמאות לאמנות ארכיטקטונית עשירה. נסיים ברובע היהודי העתיק של פס. לינה בפס.

יום 5

דרך האטלס התיכון למדבר סהרה

נצא לכיוון הסהרה, ובדרך נבקר באיפרן, עיר הקייט היפהפייה שבלב ערי האטלס התיכון. איפרן שוכנת בגובה של כ1600 מטר, ובחורף היא מתכסה בשלג. נחצה את מידלט דרך מעבר הלגיונרים, נשקיף על אגם ארשדיה, ונחצה את הרי האטלס הבינוני. בערב נגיע למלוננו באזור ארפוד.

יום 6

מדבר סהרה – טודרה

יציאה בג'יפים אל דיונות החול המפורסמות של מדבר מרזוגה לסיור בקר. נחזור לארפוד וניסע לכיוון קניון הטודרה, עמק ציורי שנאסף לתוך קניון תלול בו מצוקי גרניט אדמדמים שנישאים לגובה של 300 מ'. בקניון זורם נחל ממי השלגים של האטלס, ובחלקים ממנו הקירות חלקים במיוחד. נלון באזור טיאנריר.

יום 7

עמק הדאדס – וורזאזאת

בשעות הבקר נעלה בערוץ נהר הדאדס הידוע בכינויו 'עמק אלף הקסבות', ובו כפרים ובוסתנים. נמשיך לטייל בנופים המיוחדים למדרונות הדרומיים של הרי האטלס, ולקראת ערב נגיע למלוננו באזור וורזאזאת.

יום 8

וורזאזאת - עיט בן האדו – אגדיר

בבקר נטייל בוורזאזאת, לאחר מכן נבקר בקסבה המרשימה של עיט בן האדו, על חומותיה, מגדליה ובנייני המגורים שבה. לאחר מכן נצא לנסיעה בעמק נהר הסוס, המפריד בין הרי האטלס הגבוה והרי האנטי אטלס. נעבור בנופים שעל גבול המדבר, באזורים חקלאיים פוריים הניזונים ממי ההרים, ובכפרים ציוריים. נגיע לטרודנט, עיר קטנה עם שפע שווקים מרהיבים, משם נמשיך לאגדיר ללינה.

יום 9

אגדיר – אסווירה – מרקש

עם בקר נסייר באגדיר. ייחודה של העיר הוא בקוטביותה. העיר נבנתה מחדש בגישה מערבית לאחר רעידת האדמה ב – 1960, ועם זאת, הבתים המסורתיים נשארו. נמשיך צפונה לאורך רצועת החוף לאסווירה, היא מוגדור היהודית. נסייר בעיר, שנבנתה בהשפעת הארכיטקט הצרפתי תיאודור קורנט. נבקר בנמל היפה של העיר, ומשם נמשיך למרקש – הלב הפועם של מרוקו. לינה במרקש.

יום 10

אוקאימדן והכפרים הברברים באטלס הגבוה

נשכים קום ונעלה על ג'יפים ניסע אל לב האטלס הגבוה אל פסגות אוקיימדן. ממקום זה נצפה אל פסגת ג'בל טובקאל, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האטלס.משם נחצה בעזרת הג'יפים בנוף הרים יפהפה שני רכסים מקומיים ונמשיך למרומי הרי האטלס לאימליל, לאזורים של הכפרים הברברים המסורתיים והפחות מתויירים . נבקר בכפר הברברי המסורתי אימליל בשילוב טיול פרדות וביקור בכפרים ברברים נוספים עם נוף הרים ייחודי. לקראת ערב נשוב למרקש ללינה.

יום 11

מרקש

מרקש הינה אחת מחמשת הערים המלכותיות החשובות של מרוקו, והיא שוכנת בנוף מיוחד, במישור הפורה שלמרגלות הרי האטלס הגבוה. במרקש, שנוסדה לפני אלף שנים, יש רובעים עתיקים ומודרניים המשולבים זה בזה. נצא לסיור מקיף בעיר במבוך הסמטאות בעיר העתיקה, בשווקים וברובע היהודי. נקדיש זמן לכיכר ג'מע אל פנה, על שפע השווקים והדוכנים, הרוכלים, מספרי הסיפורים ומגידי העתידות. לינה במרקש.

יום 12

מרקש – מפלי אוזוד – בני מלל

יום טיול אל אתרי הטבע בשולי האטלס התיכון. נסייר רגלית באזור מפלי אוזוד המרשימים, נטייל בין הבריכות והמפלים, בין כרמי הזיתים וטחנות קמח המונעות מכוח המים. לקראת צהריים נמשיך ללינה באזור אפורר.

יום 13

אפורר - קזבלנקה

בבוקר ניסע לכיוון קזבלנקה, "העיר הלבנה" שנקראה על שם בתיה הלבנים, ומשמשת כמרכז המסחרי של מרוקו. נגיע לקראת שעות הצהריים המאוחרות, נבקר בטיילת היפה של העיר, ובשכונות החדשות והמפוארות של קזבלנקה. לינה בקזבלנקה.

יום 14-15

קזבלנקה – תל אביב

נסיים את סיורנו בקזבלנקה במסגד הגדול של העיר, ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה, נוחתים ביום ה 15.

מחירים: 
המחיר הוא לאדם בחדר זוגי  2950 $
מינימום 16 משתתפים
תוספת ליחיד בחדר: 450$

המחיר כולל:
טיסות:
עם חברת תעופה סדירה דרך יעד באירופה
לינה: מלונות מדרגת תיירות טובה.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח.
סיורי ג'יפים: בסהרה ובהרי האטלס הגבוה כמפורט במסלול
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
"הגנווה" הופעת פולקלור מוזיקלית.
 דמי כניסה וסיורים באתרים
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום. 
דמי רישום, ויזה קבוצתית 

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען לנוסעים לחו"ל
ארוחות צהריים ושתייה בארוחות.
משקאות אלכוהוליים.
הוצאות בעלות אופי אישי

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 150$ המהווים דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול הטיול ע"י המטיילים, תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה, את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

דמי ביטול:
דמי ביטול ותנאים כלליים

מאפייני הטיול:
מאורגן עם אוטובוס חדיש וממוזג, שילוב ג'יפים בסהרה ובהרי האטלס, ניסע בנופים מגוונים, הרים, ואדיות ותרבות עתיקה ומרתקת שאימצה את הקהילה היהודית שהיא מהעתיקות בעולם.
רמת בתי המלון טובה ונעימה.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן, מדריך הטיול יידע לשקול את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית בנויה כך שניתן יהיה להתאימה לתנאים ומזג האוויר.
באטלס הגבוה יש אזורים המגיעים לכמעט 3000 מ'.
במידה ומטייל חושש ממחלת גבהים, מומלץ להתייעץ עם רופא.
לצורך הוצאת הויזה נבקשכם לשלוח למשרדינו צילום דרכון עדכני (בתוקף של חצי שנה ומעלה מיום החזרה לארץ) מחיר הויזה כלול במחיר הטיול. 
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש.
חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע צ'ק אין באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. 

מה מיוחד בטיול?
מסלול טיול מקיף של מרוקו הנוגע בכל האתרים החשובים 
העיר שאפשאוון  "העיר הכחולה" הנמצאת במרוקו הספרדית.
טיול על גמלים בדיונות של מדבר הסהרה .
טיולי ג'יפים בדיונות של מדבר סהרה.
טיול ג'יפים בהרי האטלס הגבוה ובכפרים הברברים. 
טיול הליכה בקניון הטודרה.
טיול הליכה בקניון הדאדס.
טיול הליכה במפלי אוזוד העצומים 
"הגנווה" – מופע מוזיקלי אפריקאי.
כניסה לקסבאת עיט בן חאדו
שתי לילות קסומים במרקש העיר האדומה..
מפגשים אותנטיים עם האוכלוסיה המקומית.

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטיםנגישות