2 מרוקו Archives - טיולי ג'יפים בחו"ל | טיולי ג'יפים בישראל | תגליות Tagliyot

מרוקו

Home / Tour

טיולי ג'יפים במרוקו - בנהיגה עצמית - 12 יום

טיול משולב 7 ימים מלאים בג'יפים בנהיגה עצמית ואוטובוס 4 ימים - טיולי ג'יפים במרוקו מאפשרים ליהנות מארץ צבעונית ואקזוטית בדרך הכי אותנטית שיש. טיולים אלו נחשבים לחוויה חושנית מיוחדת במינה ומגלים את מרוקו האמיתית.

טיולי ג'יפים במרוקו מאפשרים להכיר מלאכות שברוב המקומות כבר עברו מהעולם, למשל מרקידי נחשים, נגני רחוב, צובעי עורות, רוקעי נחושת, מוזגי התה ובעיקר – מספרי סיפורים שיגרמו לכם להרגיש כמו חלק מהעלילה ולא כמו צופים מהצד. וכמובן שבכל המקומות האלו ניתן לרכוש מזכרות במחיר מצחיק ולהמשיך לרכישות יקרות יותר.

המחיר הוא לאדם בחדר זוגי:  2825 $  
תוספת ליחיד בחדר: 245$
תוספת קיץ וחגים: 95$ לאדם
תוספת לאדם: שלושה בג'יפ 165$
תוספת לאדם: שניים בג'יפ 325$
הטיול מותנה במינימום משתתפים

תנאי תשלום:
מקדמה בסך 400 $ תיגבה מהמטיילים בזמן ההרשמה, הכוללים 200  $ דמי רישום אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול ע"י המטיילים, את יתרת התשלום ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים ללא ריבית, התשלום האחרון עד חודש לפני מועד הטיול, החיוב יתבצע ללא הודעה נוספת.

 דמי ביטול:
טיסות בינלאומיותדמי ביטול על-פי דרישתה של חברת התעופה ובכפוף לחוק הגנת הצרכן.
שירותי קרקע – יגבו על פי הפירוט הבא:
59-45 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 15% מעלות הטיול. 
44-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול. 
29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול. 
14-8 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול. 
7 ימים לפני תאריך היציאה – יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול.
לתנאים הכלליים בהרחבה

טיסה בינלאומית מת"א דרך אירופה לקזבלנקה\מרקש.
מס נמל והיטל בטחון כפי שידוע לנו נכון ליום הוצאת ההצעה ייתכנו שינויים במסי הנמל.
כלכלה מלאה מערב יום 1 ועד בוקר יום 12 
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, פרט לאימלשיל ושגגה, בהם נלון בפנסיון ובאוהלים בתנאים טובים.
השכרת ג'יפים לנהיגה עצמית  לפי 4 נוסעים בג'יפ.
דלק לג'יפים + מכשירי קשר 
העברות לפי צורך באוטובוס תיירים נח לפי התכנית.
דמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית.
ויזה למרוקו.
מדריך ישראלי מצוות תגליות
מדריך שטח מקומי .
כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול.
דמי רישום בסך 200$ אשר לא יוחזרו במקרה של ביטול.

ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות
תוספת טיסה בחודשי שיא וחגים ( 95$ ביולי אוגוסט וחגים)
ארוחות שאינן כלולות
הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד').
תשר לצוות ההדרכה

טיול ג'יפים למרוקו בנהיגה עצמית לעומק השטח בדרכים הרריות ברכסי הרי האטלס, בדיונות של חולות הסהרה, ובכבישים הרריים. מעבר בין כפרי הברברים, עיירות קטנות וכפרים מסורתיים. הנהיגה בעבירות בינונית על פי רוב כאשר יהיו מספר קטעי מעבר אתגריים ומרגשים בג'בל סהרו ובסהרה.
רמת בתי המלון טובה ונעימה.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן, מדריך הטיול יידע לשקול את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים.
התכנית בנויה כך שניתן יהיה להתאימה לתנאים ומזג האוויר.
באטלס הגבוה יש אזורים המגיעים לכמעט 3000 מ'.
במידה ומטייל חושש ממחלת גבהים, מומלץ להתייעץ עם רופא.
לצורך הוצאת הויזה נבקשכם לשלוח למשרדינו צילום דרכון עדכני (בתוקף של חצי שנה ומעלה מיום החזרה לארץ) מחיר הויזה כלול במחיר הטיול. 

חברת תגליות לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות .

*התכנית ועלותה מתבססת על הערכת עלות הטיסות לאביב קיץ 2020 לפי הידוע לנו נכון ליום ההצעה, מידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים .

הטיול למרוקו הינו טיול ג'יפים בתנאי שטח הררים ובמדבריות מרוקו, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג האוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.
הטיול מותנה במינימום 12 מטיילים

רוצים להצטרף להרפתקה? השאירו פרטים

 בטיולי ג'יפים במרוקו ניתן להכיר לעומק תרבות יהודית שכבר לא קיימת, למשל לבקר בבתי כנסת של הקהילה שהיום רובם ריקים, לסייר ברובע היהודי (המלאח) ולהגיד קדיש בבתי הקברות היהודיים שעומדים בשיממונם. זו ההזדמנות שלכם לראות את המקורות המפוארים של יהדות מרוקו שאנחנו מכירים מהארץ – חוויה שהיא גולת הכותרת של הטיול ובטוח תרגש גם את האפיקורסים שביניכם.

תוכנית הטיול

טיול ג'יפים במרוקו 12 ימים של חוויות בערי המלוכה, הרי האטלס ובמדבר הסהרה

יום 1:

תל אביב – קזבלנקה- רבאט

טיסת בוקר דרך אירופה למרוקו. נחיתה בקזבלנקה. לקראת צהריים נסיעה על הדרך המהירה לעיר הבירה רבט, מקום מושבו של מלך מרוקו. נסייר בעיר , בקסבה אודייה הצבעונית השוכנת כמבצר לחוף האוקיינוס. לינה ברבט.

יום 2:

מרבט לפס

נתחיל הבוקר בביקור בעיר הרומאית ווילוביליס אתר העתיקות הרומאי הגדול ביותר במרוקו, שחפירות גילו כי האתר יושב לראשונה על ידי בני קרתגו. משם נסע לפס, אחת הערים העתיקות והמרתקות במרוקו. נצא לסיור בעיר שהיא הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו ושנוסדה במאה השמינית ע"י מולאי אידריס ה – 2. נסייר ב'מדינה' העתיקה ביותר במרוקו, ברובע הבורסקאים החושף מראות מרהיבים וריחות חריפים, בחנויות הקטנות בסמטאות בהן מוצאים מכל טובה של מרוקו, במדרסות העתיקות המהוות דוגמאות לאמנות ארכיטקטונית עשירה. נמשיך אל ה'מלאח' הרובע היהודי העתיק ונבקר בביתו של הרמב"ם. נבקר בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי העתיק והייחודי של פס. לינה בפס.

יום 3:

מפס לאפורר

מוקדם בבוקר נשלים את הסיור בפס, ומשם נצא בנסיעה דרומה לעבר הרי האטלס. התחנה הראשונה שלנו תהייה באיפרן עיר הקייט היפיפייה שבלב ערי האטלס התיכון שם נעצור לתה מתוק על הרבה נענע ולהליכה רגלית קצרה. משם נמשיך דרומה עד לאפורר למנוחה לקראת ההרפתקה שמצפה לנו למחרת.

יום 4:

מאפורר לאימלשיל- תחילת נהיגה בג'יפים

היום נתחיל את פרק הג'יפים של המסע במרוקו. נצא בנסיעת שטח בדרך הררית מרשימה, לאט לאט נתרגל ונספוג את הנופים ההרריים שיתגלו לפנינו. נעבור דרך כפרי הברברים –אדוני האטלס. משם נכנס לציר שטח מרשים במיוחד עד לעיירה ההררית אימלשיל שבלב הרי האטלס. העיירה ידועה כתחנת דרכים על הדרך שחוצה את הרי האטלס, ויותר חשוב כמקום מפגש המסורתי של חתנים וכלות ברבריים מכל רחבי האטלס אחר הצהריים נשחרר את רגלינו בהליכה בעיירה בשוק המקומי הציורי. לינה בפנסיון בסיסי.

יום 5:

חוצים את האטלס מאימלשיל לקניון הדאדס – ג'יפים

נתחיל את היום בעלייה למעבר ההרים למעבר הרים תירחורחוזין בגובה של 2700 מטרי, נמשיך דרומה למפנה הדרומי של האטלס, נעבור דרך כפרי ברברים ונרד לקניון הדאדס שנחשב לאחד היפים במרוקו. נעצור לתצפית המפורסמת מעל "הסרפנטינות" נרד לקניון ונצא להליכת אחר הצהריים בין נופי הבן חול המרשימים. נמשיך בנסיעה לאורך הקניון ונעצור שוב פעם לקראת שקיעה לצילום של תצורות הסלע והקסבות. לינה בבולמן דראדס במלון מקסים .

יום 6:

מהנופים הפראים של ג'בל סהרו ועד לגבול הסהרה- ג'יפים

היום נחווה שינוי דרמטי בנוף מהרי האטלס הנשאים דרך ג'בל סהרו הפראי ומשם לעמק הדרע'- עמק מיליון הדקלים. נצא מוקדם בבוקר ונחצה את העמק הנרחב שבין רכס האטלס לרכס האנטי אטלס. נכנס לדרך ג'יפים בין בוסתנים וכפרי אבן יחודיים לאזור. נעלה בדרך אתגרית לרכס סהרו המאופיין בנופי גרניט. נגיע למעבר ההרים טיזין טאזארת (tizi n tazazert) בגובה של 2300 מטרים. משם נרד בדרך ג'יפים מרהיבה בנופי "אריזונה" נעצור באתר באב אן עלי שבו מסורת ייחודית. משם נמשיך בין בוסתנים לכפר נקוב שרובו ככולו בנוי מבתי בוץ. נעלה על הכביש שמוביל לעמק הדרע' ואם הזמן יאפשר נעלה על דרך ג'יפים בין הדקלים לבין נחל הדרע', אזור זה ידוע בקהילות היהודיות – ברבריות שהיו בו עד אמצע המאה שעברה. לקראת ערב נגיע לעיר זגורה (ZGORA) ממנה יצאו שיירות הגמלים לטימבוקטו דרך הסהרה במסע שהיה לוקח 52 יום.

יום 7:

אל לב הסהרה- ג'יפים

את היום נתחיל בנסיעה לאורך ציר שיירות הגמלים לכפר טאמגורט (Tamegroute) בו נמצאת מדרסה עתיקה, קסבה שהיא למעשה עיר תת קרקעית ומפעל קרמיקה. לאחר הביקור נמשיך לעיירה מחמיד שהיא השער לסהרה, נעצור לארוחת צהריים במסעדה מקומית ונכנס לשטח בציר הראלי- פריס דאקר. זה יהיה הזמן לנהיגת שטח בין דיונות, מישורי חמדות ונאות מדבר, נעצור בנאת מדבר ציורית לקפה של אחר הצהריים, ומשם הישר לדיונה הגדולה –שגגה. נעלה ברגל לקראת שקיעה לראש הדיונה, שם יחכה לנו נוף בלתי נשכח של ים החולות האינסופי הגדול העולם. ללא ספק סיום מרהיב ליום מרתק. לינה למרגלות הדיונה במאהל ברברי, ארוחה ברברית סביב המדורה תחת כיפת השמיים.

יום 8:

מהסהרה דרך ימת איריקי אל וורזאזאת – ג'יפים

הנמרצים ונרגשים יעלו לפני אור ראשון לתצפית זריחה מעל הדיונה הגדולה. ארחים יוכלו לקחת בוקר רגוע ונינוח במאהל הברברי. ניפגש לארוחת בוקר והתארגנות, נעלה על הרכבים ונצא לדרך. נחצה דיונות ומשם נגיע לאחד הקטעים המרתקים בטיול, מלחת איריקי בה נוף פתוח מאופק לאופק, הנהיגה בימה ייחודית ומזמנת חוויה בלתי רגילה. משם נמשיך בדרכי שטח צפונה. לקראת אחר הצהריים נגיע לעיר ווארזאזת שנמצאת למרגלות האטלס הגבוה, בעיר אולפני הקולנוע המפורסמים. בערב ארוחת ערב בקסבה ייחודית ועתיקה.

יום 9:

אל האטלס הגבוה – ג'יפים

תחנתנו הראשונה ביום זה תהייה קסבת עיט בן חדו שהיא כנראה הקסבה המפורסמת ביותר במרוקו וששימשה אתר צילום לסרטים רבים כמו גלדיאטור, לורנס איש ערב, משחקי הכס ועוד. הקסבה היא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, נערוך בה סיור מקיף של שעה וחצי בין הסמטאות והשוק המקומי. מהקסבה נעלה לאורך ציר השיירות שחוצה את האטלס, נכנס לואדי אונילה הוא נחל ההרדופים שייקח אותנו אל לב ליבו של רכס האטלס הגבוה. לקראת שעות צהריים נגיע לארמון בטילוות של פאשה גלוואי. נבקר בארמון ונעצור לארוחת צהריים בחאן הצמוד אליו. משם נמשיך ונעלה בנופים המרהיבים של הרכס הנישא עד למעבר הרועים – טיזין טישקה. נעצור לתה נענע של אחר הצהריים ומשם עם הדרך המתפתלת עד למרקש העיר האדומה.

יום 10:

האטלס הגבוה אימליל למרגלות ג'בל טובקל – ג'יפים

יום אחרון של טיול ג'יפים לפנינו, נשכים קום ונעלה על הרכבים, נדרים אל לב האטלס הגבוה דרך אתר הסקי אוקאימדן . נתצפת אל פסגת ג'בל טובקאל (4167) הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האטלס ולמעשה בצפון אפריקה. משם נחצה הג'יפים בנוף הרים יפהפה שני רכסים מקומיים ונמשיך למרומי הרי האטלס לכפר אימליל (imlil) אזורים של הכפרים הברברים. נבקר בכפר הברברי המסורתי אימליל בשילוב טיול רגלי בנוף הררי עוצר נשימה דרך כפרים ברברים נוספים. לקראת ערב נשוב למרקש. לאחר ארוחת הערב נצא לבלות בג'מע אל פנע.

יום 11:

מרקש

מרקש, ליבה הפועם של מרוקו, נבקר בכיכר המרכזית "גמע אל פנע" כאן מתקבצים במשך היום רוכלים שונים, מאלפי נחשים, קוסמים, קוראות בקפה ובקלפים, מספרי סיפורים ולהטוטנים. נבקר בבזאר העצום ונראה את סמלה של העיר מסגד הכותוביה, נבקר בגני מנארה, אשר בגניה חגגו במשך מאות שנים יהודי מרוקו את חגיגות המימונה, נלך ברגל בסמטאות המדינה, נבקר במדרסת אבן יוסף המרשימה, ובה עבודות מופת של ארכיטקטורה היספנו – מורית, אתרים נוספים הפזורים במדינה ונסיים שוב בכיכר הגדולה ג'מע אל פנע, נחגוג את סיום הטיול בארוחה בעיר. לינה במרקש.

יום 12:

מרקש קזבלנקה תל אביב

נצא לאחר ארוחת הבוקר בנסיעה עם האוטובוס ממרקש לקזבלנקה לטיסת צהריים חזרה לאירופה ומשם לתל אביב.

נגישות