2 ארמניה Archives - טיולי ג'יפים בחו"ל - Tagliyot

ארמניה

Home / Tour

טיול ג'יפים בארמניה - בנהיגה עצמית 8 ימים

ארץ של רכסי הרים ורמות עם בקעות צרות בתווך.. מסע בזמן אמיתי..

טיולי ג'יפים בארמניה העצמאית, הקטנה מבין הרפובליקות של ברית המועצות לשעבר, שטחה 29,800 קמ"ר היא גובלת בגיאורגיה בצפון, אזרבייג'אן במזרח, איראן בדרום ותורכיה במערב, זוהי ארץ של רכסי הרים ורמות עם בקעות צרות בתווך, בחלק הדרומי של רכס הקווקז.  למעשה רק עשירית משטח המדינה נמצא בגובה של מתחת לאלף מטרים מעל פני הים, הרכסים מבתרים את המדינה ומבדילים אזור מאזור, נופית, היסטורית ותרבותית, טיולי ג'יפים בארמניה.. מסע בזמן אמיתי..

תוכנית הטיול

8 ימי טיול ג'יפים בארמניה בחלק הדרומי של הקווקז

יום 1

טיסת לילה ת"א - ירוואן בירת ארמניה

נטוס לבירת ארמניה ירוואן (Yerevan), אחת מהערים העתיקות בעולם, שראשיתה במאה ה-8 לפני הספירה והיום היא עיר מפותחת ותוססת, המציעה למבקרים בה אטרקציות רבות, מסעדות ובתי קפה, מועדוני לילה, בית אופרה, מוזיאונים ועוד... לאחר ההגעה בשעת לילה מאוחרת וקבלת הויזה* בשדה תעופה, נעבור לבית מלון ללינה ולמחרת בבוקר נתחיל בהכרותינו עם ארמניה – ארץ בראשית יפה.

יום 2

גארני, גהארד, ירוואן - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר במלון נתחיל בתדרוך קצר אודות המסלול. נכיר את מפת ארמניה, נבדוק את הרכבים ונחתום על חוזי השכרה. אחרי קבלת הרכבים אנו נצא מירוואן ונפנה אל מחוז קוטאיק (Kotayk). לפני הגעתנו אל הכפר גארני (Garni) אנחנו נרד לשטח ונסע לאורך הקניון גארני לצד ערוצי הנהרות אזאט (Azat) וגוכט (Gokht) הציוריים. נתרשם מתופעה גאולוגית מרשימה, המכונה "סימפוניית האבנים" - דפנות הקניון שמורכבות מצינורות משושים טבעיים מאבני בזלת, שזוויותיהם המדויקות נראות כאילו נחרטו ביד אמן. משם מעלה למקדש גארני שנבנה בשלהי המאה ה-1 לפני הספירה לכבוד אל השמש. אחרי הסיור באתר היסטורי עתיק נבקר בפנינה של האזור והמקום הקדוש לארמנים- מנזר גהארד (Geghard). חלקים מהמבנה המרשים סותתו ממש בתוך סלע עם חריטות אבן וירטואוזיות ובליבו המעיין העתיק שעל פי האמונה המקומית יש למים שלו סגולות מרפאות. המנזר גהארד נכלל ברשימת אתרי המורשת התרבותית העולמית של אונסקו. אחרי הביקור באתר המרשים ולגימה מהמים החיים נסע לכפר סמוך לארוחת צהריים טעימה. לפני הארוחה נשתתף באפיית הלחם הארמני המסורתי לבש (Lavash). אחרי ארוחת צהריים נשוב לירוואן. נמשיך ונעמיק את היכרותנו עם העיר הבירה של ארמניה, נראה את כיכר הרפובליקה (כיכר לנין לשעבר) המוקפת מבנים מרשימים ובה מזרקות בשלל צבעים. את ארוחת הערב שלנו נעשה באחת המסעדות הטובות בעיר עם מוזיקה ומופע פולקלור.

יום 3

אמברד, ביורקאן, ג'יומרי - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר בבית מלון אנחנו נצא צפונה, אל ההר הגבוה בארמניה – אראגץ (Aragats) (4090 מ"ר). שם אנחנו נרד אל השטח ונסע דרך קניון יפה אל מבצר אמברד (Amberd) - מבצר מתקופת ימי הביניים מהמאה ה-10 לספירה השוכן על מדרונות ההר אראגץ. במזג אוויר בהיר נפתחת מכאן תצפית עוצרת נשימה על עמק אררט וההר אררט (Ararat) עצמו, נופי ארגאץ מרהיבים ומדרונותיו מלאים בפרחים אלפיניים בהתאם לעונה. לאחר הביקור במבצר נרד אל הכפר ביורקן (Byurakan), שם במרכז האתנוגרפי מקסים אנחנו נשתתף באירוע פולקלור ונאכל ארוחת צהריים טעימה. אחרי ארוחת צהריים נבקר בפארק האלף בית הארמני ונחשף להיסטוריה המעניינת של יצרית הכתב הארמני. אחרי הביקור בפארק אנחנו נמשיך לג'יומרי (Gyumri) - עיר צפונית השנייה בגודלה במדינה. לפני ארוחת ערב נערוך סיור רגלי בעיר העתיקה של ג'יומרי שרחובותיה היפים מרוצפים אבן ובנייניה בנויים אבני טוף. נראה את כיכר שארל אזנבור שהוריו נולדו בכפר הסמוך ואת פסלו, הניצב במרכזה. לינה בגיומרי.

יום 4

ג'יומרי, מפל טרצ'קאן, דיליג'אן - ג'יפים

אחר ארוחת בוקר בבית מלון נצא מג'יומרי ונסע צפון- מזרחה לכיוון המחוז לורי, שם נרד לשטח ונסע לאחד המפלים היפים של ארמניה, שמו טרצ'קאן (Trchkan). נעשה הפסקת קפה ליד המפל כשאנו נהנים מהיופי של הטבע. אחרי הביקור במפל אנחנו נמשיך דרך הנופים המרהיבים בהם נעצור לארוחת צהריים טעימה בטבע על שפת הנהר ליד הכפר שירקאמוט (Shirkamut). אחרי הארוחה ומנוחה קלה אנחנו נמשיך בנסיעה. נעבור דרך העיר וונאדזור (Vanadzor) שם נעשה עצירה בשוק המקומי, אחריה נסע דרך נופים יפים ומשתנים לעיר האמנים הצפונית דיליג'אן (Dilijan), השוכנת בתוך פארק לאומי דיליג'אן, ארוחת ערב ולינה.

יום 5

דיליג'אן, אגם סוואן, מעבר הרים סלים, ירגיס, סיסיאן - ג'יפים

אחרי ארוחת בוקר בבית המלון אנחנו נצא לכיוון ימת סוואן (Sevan) - אגם מים מתוקים הגדול ביותר באזור הקווקז ואחד האגמים הגבוהים הגדולים בעולם. אגם סוואן נמצא בגובה של 1900 מ"ר מעל פני הים. אחרי הפסקת קפה על שפת האגם הכחול ואחרי השייט מצפה לנו ארוחה דגים על שפת האגם, נמשיך לכיוון מעבר הרים סלים (Selim) שדרכו עברה דרך המשי ההיסטורית. נעלה בהדרגה לגובה של 2410 מ"ר ונבקר בחאן השיירות סלים שנבנה בשנת 1331 ונשמר עד היום בצורה מדהימה. לאחר סיור באתר היסטורי זה נתחיל בירידה ונמשיך לכפר ירגיס (Yeghegis), שם נבקר בבית קברות היהודי של הקהילה היהודית שבין המאות ה-13 ל-14 מצאה את ביתה בירגיס, אשר באותה התקופה הייתה עיר תוססת עם מסחר פורח. בית הקברות התגלה במקרה בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20. אחרי ארוחת צהריים בטברנה מקומית אנחנו נעלה על סמבטאברד (Smbataberd) – מבצר שנבנה על ההר במאה ה-10-11 עם החומות הגבוהות והרחבות בצורת פירמידה ומוגן על ידי קניון עמוק של נהר ארטבוני (Artabuni). משם דרך אגם ספנדריאן (Spandaryan) נמשיך לעיר סיסיאן (Sisian) לארוחת ערב ולינה.

יום 6

סיסיאן, זוראץ קארר, אוחטסאר, סיסיאן - ג'יפים

אחרי ארוחת צהריים נגיע לאתר מגה-ליטי זוראץ קארר (Zorats Karer). זורץ קארר נבנה באלף ה-5 לפני הספירה וככל הנראה שימש תצפית כוכבים ואתר פולחן. אתר דומה נמצא ברמת הגולן ובעוד מקומות בעולם, כאשר הידוע ביותר הוא סטואנהנג' שבסקוטלנד המתוארך לאלף ה-2 לפני הספירה. משם אנחנו נמשיך בשטח. נתחיל את העלייה על ההר אוחטסאר (Ukhtasar) מהכפר אישחנסאר (Ishkhanasar) ונגיע להר מכתש טסגוק (Tsghuk) (3400 מ"ר מעל פני הים). שם אנחנו נבקר באחד האתרים העתיקים ביותר בארמניה ונראה פטרוגליפים, ציורים החרוטים בסלעים לםני אלפי שנים. לאחר מכן נעשה ארוחת צהריים בטבע בגובה של 3000 מ"ר מעל פני הים. אחרי הפיקניק אנחנו נמשיך בנסיעת שטח לאורך הרמה המישורית של ההר ונתקרב לפסגה (3300 מ"ר מעל פני הים) משם נראה את אחד מהרי הגעש הצעירים ביותר נזלי (Nazeli) והמכתש שלו עם זרימת לבה מאובנת של 15 ק"מ. בסיום היום המרתק נחזור למלון בסיסיאן לארוחת ערב ומופע פולקלור של תלמידי בית הספר לריקוד של סיסיאן הידוע בכל ארמניה. לינה בסיסיאן

יום 7

סיסיאן, טאטב, חנדזורסק, ג'רמוק - ג'יפים

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לעבר מנזר טאטב (Tatev) אשר נבנה במאה ה-9 והפך למרכז תרבותי ורוחני חשוב של האזור הדרומי של ארמניה באותה התקופה. מנזר טאטב מועמד לרשימת אתרי מורשת תרבותית עולמית של אונסקו. בדרך אנחנו נעלה על הרכבל הארוך בעולם "כנפי טאטב", אשר עובר מעל הקניון עוצר נשימה של נהר וורוטאן (Vorotan). נבקר במנזר טאטב, נתרשם מהארכיטקטורה של האתר שמשתלבת בצורה מושלמת עם הנוף ההררי כמיטב המסורת של הבנייה הארמנית. נאכל ארוחת צהריים ארמנית כפרית בכפר טאטב. אחרי ארוחת צהריים נמשיך לעיר המערות חנזורסק (Hndzoresk) המוכרת כבר מהמאה ה – 13, אשר מערותיה שימשו למגורים עד שנות ה-60 של המאה ה-20. אחרי הביקור בחנדזורסק אנחנו נצא לדרך שחלקה תעבור בשטח לאורך ערוץ הנהר וורוטאן ובסופו של יום נגיע לג'רמוק – עיירת נופש המפורסמת במעיינות מים מינרליים עשירים ביותר ובבתי ההבראה שלה הנמצאת בגובה של 2400 מ"ר. ארוחת ערב ולינה בג'רמוק.

יום 8

ג'רמוק, ארני, ירוואן, טיסה לתל אביב - ג'יפים

נתחיל את הבוקר בג'רמוק מביקור בגלריית מים מינרלים ולגימה של הבריאות מן הטבע. אחרי ארוחת בוקר וסיור בג'רמוק נמשיך בדרכנו צפונה. התחנה הבאה שלנו מחוז ואיוצדזור (Vayotsdzor) , שם נבקר במערת "ארני 1" (Areni 1) או "מערת הציפורים" הידועה בכל העולם. בין השנים 2007-2009 על ידי משלחת ארכאולוגית משותפת של ארמניה, ארה"ב ואירלנד נמצאה בארני 1 הנעל עור העתיקה בעולם שגילה 5500 שנים. מלבד זאת נמצאו במערה שרידי תעשיית יין העתיקה בעולם שגילה 6000 שנים כאשר סוג הענבים שהתגלה במערה הוא אותו הסוג האנדמי (הגדל רק באזור זה) שממנו עושים יין באזור ארני עד היום. נבקר במפעל יין בכפר ארני (Areni) הסמוך ונטעם מסוגים שונים של יין מקומי המשמח לבב אנוש. נאכל ארוחת צהריים בבית המשפחה מקומית בכפר ארני. לאחר מכן דרך עמק אררט נמשיך לכיוון ירוואן ובדרך שוב נהנה מתצפית מרשימה על ההר אררט ונגיע לשדה התעופה בירוואן לטיסה ישירה לתל אביב.

המחיר כולל:
טיסה בינלאומית במסלול: ת"א – ירוואן – ת"א
ג'יפ על בסיס 4 מטיילים בג'יפ.
לינה במלונות  4 – 3 כוכבים לאורך כל הטיול.
כלכלה מלאה ומפנקת מבוקר יום 2 ועד בוקר יום 8
הפסקות קפה וצ'ופרים.
מדריך ג'יפים ישראלי מומחה לארצות הקווקז. 
מדריך מקומי בארמניה.
דמי כניסה לאתרים שבתוכנית
העברות, מכשיר קשר בכל רכב, הוצאות כבישי אגרה ודלק.
דמי טיפול ורישום. מיסי נמל.
150$ דמי רישום וטיפול שלא יוחזרו במידה ויהיה ביטול.

המחיר אינו כולל:
ביטוח אישי, מטען וביטול השתתפות עצמית על הרכבים.
שתייה קלה\חריפה בארוחות  והוצאות אישיות.
תשר לצוות המקומי 
תשר למדריך הישראלי
תוספת חגים וחודשי שיא- $75 למטייל.
ויזה לארמניה 8-10 $
תוספת ליחיד בחדר $180
תוספת לאדם – שניים בג'יפ $240

אופי הטיול:
טיול ג'יפים לארמניה בנהיגה עצמית בחיק הטבע, באזורי נופים הרריים, עיירות קטנות וכפרים מסורתיים, נהיגה בדרכי עפר בעבירות קלה עד בינונית, עם מספר קטעי מעבר אתגריים ומרגשים במעברי ההרים.

ג'יפים:
מחברת השכרה בארמניה, הרכבים הם רכבי שטח במצב אחזקה מצוין. הג'יפים הינם מסוג טויוטה או דומה. הטיול בנוי ע"ב 4 מטיילים ברכב, כולל דלק, ללא הגבלת ק"מ, כולל מכשיר קשר בכל רכב..

לינה:
טיול ג'יפים לארמניה הלינה תהיה במלונות 4 -3 כוכבים ופנסיונים כפריים נוחים

כלכלה:
פנסיון מלא ומפנק – ארוחות בוקר בבתי המלון, ארוחות צהרים בשטח, ארוחות ערב בבתי המלון או במסעדות מקומיות, מים מינרלים, ערכת קפה ועוד צ'ופרים והפתעות כלולים בעלות.

הערות: 

בטיול ג'יפים לארמניה על המטיילים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי כדי שיוכלו לנהוג בג'יפים. רק נהגים מעל גיל 25 מורשים לנהוג בג'יפ.

החברה לא אחראית לשינויים במסלול במקרה של שינויים בלוח הטיסות. לא יהיה זיכוי כספי על ארוחות שלא מומשו בפועל או על שינויים במסלול כתוצאה משינויים ואיחורים בלוח הטיסות.

תוכנית הטיול ועלותה מתבססים על טיסת שכר לירוואן, במקרה של שינויים בלוחות הזמנים, ביטול טיסה וכיוצ"ב וגורמים שאינם בשליטתנו תעודכן התוכנית ועלותה בהתאם.

התוכנית ועלותה מתבססת על מחירי הטיסות ומיסי הנמל כפי שקיבלנו מחברות התעופה נכון ליום ההצעה. במידה שיהיו שינויים בעלות הטיסה בזמן ההזמנה יחולו שינויים אלו על המטיילים.

הטיול לארמניה הינו טיול לעומק השטח, ייתכנו שינויים במסלול ובלוחות הזמנים כתוצאה ממזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תנאי דרך או לפי החלטת המדריך בשטח לטובת המטיילים והתנהלות הטיול.

הג'יפים המשמשים את טיולי השטח בארצות השונות נשכרים מחברות השכרה מקומיות, ומבוטחים ע"י חברות ביטוח מקומיות, כמקובל בכל העולם חוזה השכירות ייחתם ישירות בין המטיילים לבין חברת ההשכרה המקומית.

על הנהגים בטיול חלה חובה לנהוג לפי חוקי הנהיגה בארמניה ולפי הוראות המדריך בשטח. במידה שמטייל/ת לא יפעלו לפי נהלים אלו, החברה שומרת לעצמה את הזכות למנוע ממטייל/ת לנהוג את הרכב במהלך הטיול.

בטיול ג'יפים לארמניה, ביטוח הרכב אינו מכסה נזקים לשמשות, צמיגים ומרכב תחתון.

ניתן להרחיב את הביטוח ולרכוש ביטוח ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזקים אחרים המוכרים בפוליסת הביטוח. 

החברה אינה אחראית לנזקי גוף ורכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מן השימוש והנהיגה ברכבים השכורים הנ"ל.

נגישות